«

»

Lis 04

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXI Niedziela zwykła, Rok A – 05.11.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXI Niedziela zwykła, Rok A – 05.11.2017.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca listopada, stąd też możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. O 16.30 – modlitwa różańcowa za zmarłych i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Również od dzisiaj Msze święte w niedziele będą sprawowane w w następujących godzinach: 7.30; 9.00 – młodzież; 10.00 – w kaplicy w Karkówce; 10.30 – dzieci i ich Rodzice; 12.00 i 17.00. Pięć minut przed każdą Mszą świętą będzie prowadzona nauka nowych śpiewów i pieśni liturgicznych. Zapraszamy!

3. Jutro, poniedziałek 06.11., spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania – po Mszy świętej wieczornej, w kościele św. Anny.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– czwartek, 09.11. – święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– piątek, 10.11. – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
– sobota, 11.11. – wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Jest to Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte będą sprawowane: o godz. 7.30; o godz. 11.00 – za Ojczyznę – na Rynku Zaklikowskim i o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy za Polskę i za polski naród. W tym dniu, wieczorem o godz. 18.00 w Stalowej Woli odbędzie się patriotyczne śpiewanie z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej.

5. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30 kolejne 4 dziewczynki zostaną uroczyście przyjęte do Scholi Dziecięcej “Ignis”.

6. Również w najbliższą niedzielę, a jest to druga niedziela miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc listopad. W październiku złożyliśmy 299 kopert i przekazaliśmy na ten cel 25 przelewów bankowych na łączną sumę 23 330.00 /dwadzieścia trzy tysiące trzysta trzydzieści złotych/ oraz 100 EURO. Dziękujemy serdecznie za tak wielką ofiarność. Bóg zapłać!

7. Przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30 będzie prowadzona modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedziele będą to nabożeństwa niedzielne, we wtorki – Nowenna do świętej Anny, Patronki Parafii, a w pozostałe dni Różaniec. Plan tej modlitwy jest dołączony do kartek wypominkowych wyłożonych w kopertach na bocznych ołtarzach oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii, a także w przedsionku kościoła.

8. Podczas liturgii pogrzebowej w naszym kościele istnieje możliwość złożenia ofiary jako “duchowego kwiatu” wyrażającego pamięć i modlitwę za zmarłą osobę. Z ofiar tych będą sprawowane Msze święte od wszystkich uczestników pogrzebu – “O wieczne szczęście dla zmarłego/zmarłej.”

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2018, opracowane przez Siostry Opatrzności Bożej, które m. in. pracują w naszej parafii, w Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Można także zaopatrzyć się w kalendarze Wydawnictwa Księży Michalitów różnorodne w opracowaniu wizualnym i treściowym.

10. Podobnie jak w ubiegłym roku, istnieje możliwość zakupu lampionów na Msze święte roratnie. Cena –  20 zł. Zamówienia można składać w zakrystii.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej oraz Region Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność” zapraszają na konferencję SOLIDARNI Z RODZINĄ w dniu 18 listopada 2017r. o godzinie 10.00 w Sandomierzu. Motto konferencji brzmi: Rodzina silna Bogiem, naród silny rodziną. Patronat honorowy objął JE Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: WPiS, Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Słubickiego – numery od 11 do 20. Sprzątanie w tym tygodniu: – poniedziałek o godz. 18.00 oraz w sobotę bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

14. Podziękowania:

– Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie i duże wsparcie harcerskiej akcji zarobkowej pt. “Piękne znicze mamy, na polary zarabiamy”, która trwała od 28 października do 1 listopada. Informujemy, że nasi harcerze zarobili na sprzedaży zniczy 3 491 zł 61 gr. Kwota ta zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu harcerskich polarów dla wszystkich 160 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z naszego Szczepu “Brzask”.

– Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za dwukrotne zapewnienie transportu autobusowego dla naszych harcerzy na uroczystości patriotyczne. Pierwsze miało miejsce w dniu 22 października na obchody 74 rocznicy pacyfikacji wsi Janiki, drugie zaś będzie w najbliższą sobotę 11 listopada na wieczorne “Ognisko Patriotyzmu” przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, podczas którego odbędzie się wspólne śpiewane pieśni patriotycznych, a Gościem Honorowym będzie Prezydent Polski Andrzej Duda.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Słubickiego ( nr od 1 do 10) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę ( 160 złotych) na zakup kwiatów i środków czystości. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Wiesława Daniewska, Danuta Krawczyk, Anna Zmysłowska, Tomasz Zmysłowski, Teresa Żelazna, a wczoraj: Wiesława Daniewska, Danuta Krawczyk, Anna Strug, Balbina Strug, Anna Zmysłowska, Antoś Zmysłowski, Tomasz Zmysłowski i Teresa Żelazna. Paniom: Lucynie Kot i Zofii Zakościelny dziękujemy za włączenie się do ofiary na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa