Złoto w parafii…

Każdego roku w naszej diecezji organizowane są rozgrywki futsalu Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwszym ich etapem jest turniej dekanalny. Parafie z Dekanatu Zaklików swoje rozgrywki odbyły w sobotę 28 października w hali sportowej ZSO w Zaklikowie. Przybyły reprezentacje 5 parafii.

Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny w kategorii Ministrant (Szkoła Podstawowa do 6 klasy włącznie) oraz 5 drużyn w kategorii Lektor Młodszy (7 klasa Szkoły Podstawowej oraz II i III klasa Gimnazjum). W pierwszej kategorii wystąpiły reprezentacje Borowa, Gościeradowa, Lipy i Zaklikowa, zaś w drugiej – Borowa, Gościeradowa, Lipy, Woli Trzydnickiej i Zaklikowa.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, którą poprowadził Dziekan Dekanatu Zaklików ks. Stanisław Zioło. Słowa przywitania do przybyłych drużyn skierował Proboszcz zaklikowski ks. Michał Mierzwa. Sędzia turnieju, pan Sławomir Pyć przedstawił regulamin rozgrywek, po czym nastąpiło losowanie kolejności meczów.

Po emocjonujących rozgrywkach w systemie „każdy z każdym” wyłonione zostały zwycięskie drużyny oraz najlepsi bramkarze i królowie strzelców.

Drużyna Lektorów Młodszych z naszej parafii zajęła pierwsze miejsce, wygrywając trzy mecze i jeden remisując! Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik zwycięskiego teamu – Tomasz Nawrocki! Należy także podkreślić duże zaangażowanie w grę drużyny Ministrantów, którzy walczyli „fair play” do ostatniego gwizdka. GRATULUJEMY!!!

Opiekę nad naszymi ministrantami i lektorami sprawuje ks. Tomasz Lenart, zaś rolę selekcjonera i trenera pełni Proboszcz zaklikowski ks. Michał Mierzwa

 

Wyniki końcowe Dekanalnego Turnieju Futsalu

 

Kategoria – Ministranci:

  1. Lipa

  2. Gościeradów

  3. Borów

  4. Zaklików

Najlepszy bramkarz – Jakub Kędra z Gościeradowa

Król strzelców – Dominik Tur z Lipy

 

Kategoria – Lektorzy Młodsi:

  1. Zaklików

  2. Wola Trzydnicka

  3. Lipa

  4. Gościeradów

  5. Borów

Najlepszy bramkarz – Tomasz Nawrocki z Zaklikowa

Król Strzelców – Miłosz Życzyński z Lipy

 

Kolejny etap rozgrywek – finał rejonowy odbędzie się w Janowie Lubelskim, po czym nastąpi finał na etapie diecezjalnym. Jego zwycięzca uda się na rozgrywki ogólnopolskie.

 

Drużyna Ministrantów wystąpiła w składzie: Szymon Pióro, Adrian Ziółkowski, Maks Niedziałek, Krzysztof Kozieł, Jakub Rogoża i Jakub Szczółko.

Drużyna Lektorów Młodszych wystąpiła w składzie: Tomasz Nawrocki, Diego Cambo, Oskar Polnicki, Igor Kapuścik, Sebastian Czerwonka, Dominik Czajka, Krystian Kucharski, Piotr Bałata, Mateusz Bryk i Damian Wójcik.