«

»

Paź 28

Ogłoszenia duszpasterskie, XXX Niedziela zwykła, Rok A – 29.10.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXX Niedziela zwykła, Rok A – 29.10.2017.

1. Wczoraj w hali sportowej ZSO w Zaklikowie odbył się Dekanalny Turniej Futsalu Ministrantów i Lektorów. Z radością informujemy, że nasi lektorzy młodsi (7 kl. SP oraz II i III G) zajęli I miejsce, promowane awansem do dalszego etapu rozgrywek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Tomasz Nawrocki. Miejsce tuż za podium, a więc IV, zajęli nasi ministranci (kl. IV-VI SP). Gratulujemy!

2. Harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dziś do godz. 18.00 rozprowadzają znicze w trzech miejscach cmentarza – przed wejściem do kościoła, przed bramą przy ul. Janowskiej i przed bramą przy ul. Cmentarnej. Zachęcamy do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy, z której zysk zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu harcerskich polarów dla wszystkich 160 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z naszego Szczepu.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie kolejne comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych.

4. Miesiąc październik dobiega końca. Codziennie – zarówno w dni powszednie jak i w niedziele – o godz. 16.30 gromadziliśmy się na wspólnej modlitwie i rozważaniu tajemnic różańcowych. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitewnym spotkaniom, a więc: 65 Drużynie Starszoharcerskiej, uczniom klasy III ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach, Ministrantom starszym i Lektorom, uczniom ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach, 35 Drużynie Harcerskiej oraz 25 Gromadzie Zuchowej.
Dzisiaj różaniec poprowadzi chór Gloria, w poniedziałek – 45 Drużyna Harcerska i we wtorek – na zakończenie nabożeństw różańcowych – uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaklikowie.

5. W środę, 01.11., Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych: 7.30; 9.00; 11.00 i o 14.00, po której odbędzie się procesja i modlitwy za zmarłych. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła św. Anny na trzecią edycję “Zaklikowskich Zaduszek” organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Szczegóły na plakatach.

6. Z radością informujemy, że po latach przerwy powracają tradycyjne 1-listopadowe warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zuchy, harcerze i harcerze starsi z naszego szczepu będą trzymać warty w Uroczystość Wszystkich Świętych przez cały dzień – od 7.00 rano do 22.00

7. W czwartek, 02.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte: godz. 7.00 i godz. 10.00, a po niej procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych.

8. W piątek, 03.11. – Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź od 6.30 rano i od 16.00 po południu. W tym dniu odbędzie się spotkanie Rodziny Serca Jezusowego – godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha.

9. W sobotę, 04.11. wspominamy w liturgii św. Karola Boromeusza. Jest to także Pierwsza Sobota miesiąca listopada. Liturgia wieczorna będzie miała następujący przebieg: o godz. 16.30 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach, następnie będzie sprawowana Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji do godz. 18.15, z kolei 15-minutowa medytacja różańcowa i na zakończenie – Różaniec w intencji wynagradzającej. Informujemy, że w zakrystii i na bocznych ołtarzach znajdują się odpowiednie “książeczki” dla tych, którzy praktykują Pierwsze Soboty miesiąca.

10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca listopada, stąd też możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W październiku złożyliśmy 563.00 złote. Bóg zapłać!

11. Również od przyszłej niedzieli Msze święte będą sprawowane w w następujących godzinach: 7.30; 9.00 – młodzież; 10.00 – Karkówka; 10.30 – dzieci i ich Rodzice; 12.00 i 17.00. O 16.30 – modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych. Pięć minut przed każdą Mszą świętą, tak jak do tej pory, będzie prowadzona nauka nowych śpiewów i pieśni liturgicznych. Zapraszamy!

12. Podczas liturgii pogrzebowej w naszym kościele istnieje możliwość złożenia ofiary jako “duchowego kwiatu” wyrażającego pamięć i modlitwę za zmarłą osobę. Z ofiar tych będą sprawowane Msze święte od wszystkich uczestników pogrzebu – “O wieczne szczęście dla zmarłego/zmarłej.”

13. Przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30 będzie prowadzona modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedziele będą to nabożeństwa niedzielne, we wtorki – Nowenna do świętej Anny, Patronki Parafii, a w pozostałe dni Różaniec. Plan tej modlitwy jest dołączony do kartek wypominkowych wyłożonych w kopertach na bocznych ołtarzach oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii, a także w przedsionku kościoła.

14. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2018, opracowane przez Siostry Opatrzności Bożej, które m. in. pracują w naszej parafii, w Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Można także zaopatrzyć się w kalendarze Wydawnictwa Księży Michalitów różnorodne w opracowaniu wizualnym i treściowym.

15. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: WPiS, Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

16. Gmina Zaklików informuje, że została podpisana umowa na dofinansowanie montażu instalacji odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Zaklików. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania dla tych, którzy zadeklarowali udział w tym projekcie. Porządek spotkań: 1/ Zaklików – GOK – 05.11., godz. 12.00; 2/ Zdziechowice – remiza OSP – 05.11., godz. 14.00; 3/ Lipa – remiza OSP – 05.11., godz. 16.00. Burmistrz Zaklikowa serdecznie zaprasza!

17. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Słubickiego – numery od 1 do 10. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

18. Podziękowania:
– dziewczętom i chłopcom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dziękujemy za uporządkowanie wielu grobów i miejsc pamięci na naszym cmentarzu. Wykonana przez nich praca jest znakiem troski o tych, którzy “odeszli ze znakiem wiary i śpią w pokoju.”
– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Krzywej ( numery od 54 do 68 ) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary na zakup kwiatów i środków czystości. Bóg zapłać!

19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Stanisława Kiełbowicz ze Zdziechowic Pierwszych – będą sprawowane za nią 4 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ +Roman Józef Cieliczka z Zaklikowa – 7 Mszy świętych; 3/ +Eugeniusz Drdzeń z Antoniówki – 3 Msze święte; 4/ Leokadia Waleria Zakościelna z Zaklikowa – 4 Msze święte. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa