«

»

Paź 21

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIX Niedziela zwykła, Rok A – 22.10.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIX Niedziela zwykła, Rok A – 22.10.2017.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej racji ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji.

2. W miesiącu październiku codziennie – zarówno w dni powszednie jak i w niedziele – o godz. 16.30 zapraszamy na wspólną modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitewnym spotkaniom, a więc: uczniom klasy III C ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, Scholi Dziecięcej Ignis – grupa starsza, Służbie Zdrowia, młodzieży z Gimnazjum w Zdziechowicach i w Zaklikowie oraz Zuchom z 15 Gromady Zuchowej.
Dzisiaj różaniec poprowadzi Rodzina Serca Jezusowego, w poniedziałek – 65 Drużyna Starszoharcerska, we wtorek – klasa 3 ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach, w środę – Ministranci i Lektorzy, w czwartek – Szkoła Podstawowa w Zdziechowicach, w piątek – 35 Drużyna Harcerska i w sobotę – 25 Gromada Zuchowa.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na dwa spotkania w nadchodzącym tygodniu: pierwsze – w piątek, 27.10., o godz. 18.00 w kościele św. Anny będzie miało charakter organizacyjny, dotyczący wyboru osób odpowiedzialnych za dokumentację fotograficzną i filmową, wystrój kościoła oraz uszycie strojów komunijnych; drugie zaś w niedzielę, 29.10., po Mszy św. o godz. 11.00 będzie kolejnym comiesięcznym spotkaniem formacyjnym.

4. W sobotę, 28.10., o godz. 10.00 w hali sportowej ZSO w Zaklikowie rozpocznie się Turniej Futsalu Ministrantów z dekanatu Zaklików. Zachęcamy i zapraszamy do kibicowania!

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– w środę, 25.10. – wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża;
– sobota, 28.10. – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6. Odpowiadając na dość liczne sugestie i zapytania dotyczące wprowadzenia jeszcze jednej Mszy świętej dla ułatwienia wiernym korzystania z Eucharystii, informujemy, że za dwa tygodnie od dzisiaj, czyli od pierwszej niedzieli listopada, 05.11., porządek Mszy świętych niedzielnych i świątecznych będzie następujący: 7.30; 9.00 – młodzież; 10.30 – dzieci i ich rodzice; 12.00 i 17.00. Intencje Mszy świętych przyjęte na godz. 11.00 będą sprawowane o godz. 10.30. Pięć minut przed każdą Mszą świętą, tak jak do tej pory, będzie prowadzona nauka nowych śpiewów i pieśni liturgicznych. Zapraszamy!

7. Akceptując propozycje wielu parafian, którzy uczestniczyli w liturgii pogrzebowej w naszym kościele, informujemy, że będzie możliwość złożenia ofiary jako “duchowego kwiatu” wyrażającego pamięć i modlitwę za zmarłą osobę. Z ofiar tych będą sprawowane Msze święte od wszystkich uczestników pogrzebu – “O wieczne szczęście dla zmarłego/zmarłej.”

8. Zuchy i harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” od soboty 28 października do środy 1 listopada będą sprzedawać znicze przy bramach cmentarza i w jego okolicy. Zachęcamy do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy, z której zysk zostanie przeznaczony na bieżące funkcjonowanie (zakup sprzętu harcerskiego, dofinansowanie wyjazdów) tak prężnie rozwijającego się środowiska harcerskiego.

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2018, opracowane przez Siostry Opatrzności Bożej, które m. in. pracują w naszej parafii, w Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Można także zaopatrzyć się w kalendarze Wydawnictwa Księży Michalitów różnorodne w opracowaniu wizualnym i treściowym.

10. Apel Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli.

11. Firma OKO-LUX zaprasza na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego – 26.10. /wtorek/, godz. 14.00 – 16.00, ul. Krzywa 66 w Zaklikowie. Szczegóły w przedsionku kościoła.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: WPiS, Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Krzywej – numery od 54 do 68. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

14. Podziękowania:

– Ks. Eugeniusz dziękuje za modlitwy oraz za uczestnictwo w pogrzebie jego mamy +Czesławy w dniu 17.10. /wtorek/ 2017 roku w Potoku Wielkim. Bóg zapłać!

– Strażakom z OSP Zaklików, którzy kilka tygodni temu profesjonalnie zabezpieczyli na czas remontu ołtarze w kościele parafialnym. Pracowali: Benedykt Stachyra – Prezes, Marcin Bałata, Kamil Bryczek, Krzysztof Potański, Hubert Taracha, Krzysztof Wojniak i Jakub Zając. Jednocześnie przepraszamy za zwłokę w podziękowaniach!

– mieszkańcom Zdziechowic Pierwszych i Zdziechowic Drugich, którzy – z okazji nawiedzenia ich miejscowości przez Matkę Bożą Fatimską w dniu 7 października 2017 roku – złożyli ofiarę /1 500.00 zł /na remont naszego kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać za ten piękny i cenny dar serca!

– dziękujemy Panu Michałowi Partyce z Zaklikowa za wykonanie drewnianego, pięknego i wielkiego, “krzyża harcerskiego” dla naszych harcerzy, zaś Panu Krzysztofowi Misiakowi ze Zdziechowic II składamy podziękowania za wykonanie artystycznego metalowego krzyża do harcówki.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Krzywej ( numery od 16 do 38 ) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne ( 140 zł ) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowały: Agnieszka Bzymek, Krystyna Bzymek, Grażyna Galanty, i Ewa Nowicka, a w sobotę: Agnieszka Bzymek, Krystyna Bzymek, Grażyna Galanty, Bolesław Iracki i Anna Pietroń-Wróblewska. Pani Irenie Krawiec i panu Janowi Michalczak dziękujemy za włączenie się do ofiary na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Maria Irena Godzina z Kraśnika. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa