«

»

Paź 14

Ogłoszenie duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, Rok A – 15.10.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVIII Niedziela zwykła, Rok A – 15.10.2017.

1. W miesiącu październiku codziennie – zarówno w dni powszednie jak i niedzielne – o godz. 16.30 zapraszamy na wspólną modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej przez poszczególne grupy duszpasterskie jest uwidoczniony w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitewnym spotkaniom, a więc: Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej, Kandydatom na ministrantów, Scholi Dziecięcej Ignis – grupie młodszej, klasom trzecim A i B ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, 55 Drużynie Harcerskiej oraz Nauczycielom i Wychowawcom.
Dziś różaniec poprowadzi Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja, w poniedziałek – kl. 3 C ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, we wtorek – Schola Dziecięca Ignis – grupa starsza, w środę – Służba Zdrowia, w czwartek – młodzież z Gimnazjum w Zdziechowicach, w piątek – młodzież z Gimnazjum w Zaklikowie, w sobotę – 15 Gromada Zuchowa i w przyszłą niedzielę – Rodzina Serca Jezusowego.

2. Osoby dorosłe, chętne do podjęcia i pełnienia funkcji lektora podczas Mszy świętych zapraszamy na pierwsze informacyjne spotkanie w poniedziałek, 16.10.2017., na godz. 18.00 do Oratorium św. Wojciecha. Z radością informujemy, że 5 osób z dwóch rodzin naszej parafii podejmie posługę lektorską w najbliższym czasie.

3. Radę Parafialną Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie we wtorek, 17.10.2017., o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha. Tematem spotkania będzie przedstawienie aktualnego stanu remontu kościoła Świętej Trójcy oraz plany działania na najbliższe tygodnie.

4. W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony wielu małżeństw oraz widząc wielką chęć do zaangażowania się w życie parafii (jak chociażby podczas ubiegłorocznego przygotowania do I Komunii świętej), chcemy, jako duszpasterze, zaproponować pewną formę spotkań dla małżeństw oraz rodziców dzieci i młodzieży z naszej parafii. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu. Podczas spotkań będzie można lepiej poznać Pismo Święte, czy też dowiedzieć się więcej na tematy związane z naszą wiarą i chrześcijańskim życiem małżeńskim i rodzinnym. Planowane są też wspólne wyjazdy w góry oraz pielgrzymki. Liczymy również na sugestie i propozycje odnośnie form zaangażowania w życie parafii. Zapraszamy więc na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 19.10.2017., o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha.

5. Dom Kultury w Zaklikowie organizuje w dniu 19 października /czwartek/ o godz. 16.00 darmowy wyjazd na koncert muzyczny w ramach Festiwalu im. Janiny Garści w Stalowej Woli. Zapisy na wyjazd w Domu Kultury do środy 18 października.

6. Od najbliższej soboty, 21 października, będzie prowadzony w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Tomaszem.

7. W przyszłą niedzielę, 22 października rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej racji ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji.

8. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– poniedziałek, 16.10.– wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– wtorek, 17.10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– w środę, 18.10. – święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia;
– piątek, 20.10. – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
– sobota, 21.10. – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.

9. W miesiącu październiku mamy możliwość składania wypominków za zmarłych. Na ołtarzach bocznych oraz w przedsionku kościoła znajdują się przygotowane na ten cel koperty. Wewnątrz kopert znajdują się kartki do wypełnienia i program modlitw za zmarłych, które będą prowadzone przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30. Wypełnione kartki możemy złożyć w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz bezpośrednio u kapłana.

10. Zuchy i harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” w sobotę 28 października i niedzielę 29 października będą sprzedawać znicze przy bramach cmentarza i w jego okolicy. Zachęcamy do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy, z której zysk zostanie przeznaczony na bieżące funkcjonowanie (zakup sprzętu harcerskiego, dofinansowanie wyjazdów) tak prężnie rozwijającego się środowiska harcerskiego.

11. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2018, opracowane przez Siostry Opatrzności Bożej, które m. in. pracują w naszej parafii, w Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Można także zaopatrzyć się w kalendarze Wydawnictwa Księży Michalitów – różnorodne w opracowaniu wizualnym i treściowym.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: WPiS, Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Krzywej – numery od 16 do 38. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

14. Podziękowania:

– dziękujemy za ofiary (746 złotych) złożone do puszek w ubiegłą niedzielę z racji XVII-go Dnia Papieskiego. Zebrana kwota została przekazana Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia,

– Panu Januszowi Żurawiczowi z Zaklikowa składamy podziękowania za sprzęt do ćwiczeń (atlas), ofiarowany do parafialnej siłowni,

– przedstawicielom rodzin, mieszkających przy ulicy Krzywej (numery od 1 do 15) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne (110 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowały: Stanisława Hamera, Leonarda Szabat, Wioletta Czerwonka, Renata Wołoszyn i Anna Przywara. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Kolaga z Baraków Starych, Maria Godzina z Kraśnika i Bronisław Kuchta ze Zdziechowic II. Wczoraj zmarła Mama ks. Eugeniusza Kozłowskiego – pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w parafii Potok Wielki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa