«

»

Paź 07

Ogłoszenie duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, Rok A – 08.10.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVII Niedziela zwykła, Rok A – 08.10.2017.

1. Dekret ogłaszający Diecezjalny Rok Jubileuszowy – Biskup Ordynariusz diecezji sandomierskiej.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca października – składka w kopertach na prowadzony remont kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać za ofiary!

3. Także dzisiaj – XVII Dzień Papieski Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

4. Również dzisiaj, o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza święta w Kolonii Łysaków za wszystkich pomordowanych mieszkańców podczas pacyfikacji wioski.

5. W miesiącu październiku codziennie – zarówno w dni powszednie jak i niedzielne – o godz. 16.30 zapraszamy na wspólną modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej przez poszczególne grupy duszpasterskie jest uwidoczniony w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitewnym spotkaniom, a więc: Róży różańcowej Pani Zelator Zenobii Magolan, dziewczętom i paniom noszącym imię Anna, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży, Ministrantom, Scholi Cantate Deo, Młodzieży z LO w Zaklikowie i Seniorom naszej parafii. Składamy również podziękowania tym wszystkim, a więc dzieciom, młodzieży, rodzicom i starszym, którzy tak licznie przybywają każdego dnia do naszej świątyni, aby uczcić Matkę Boga i naszą Matkę.

6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– poniedziałek, 09.10.– wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa – Patrona diecezji sandomierskiej,
– piątek, 13.10. – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Jest to dzień Imienin Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.

7. W najbliższą sobotę, 14 października – Dzień Nauczyciela. Wszystkim Wychowawcom, Nauczycielom i pracownikom Edukacji życzymy wielu błogosławieństw w trudnej pracy formacyjnej.

8. Od soboty, 21 października, będzie prowadzony w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Tomaszem.

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia piękne kalendarze na ścianę, na rok 2018, opracowane przez Siostry Opatrzności Bożej, które m. in. pracują w naszej parafii, w Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Zachęcamy do nabycia – cena 7 złotych.

10. W ubiegłą niedzielę, tj. 1 października, odbył się w Stalowej Woli IV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej pod hasłem “Bo radość jest w nas”. Z radością informujemy, że nasz Chór Gloria zajął II miejsce pośród dwunastu uczestniczących chórów z województwa lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Gratulujemy!

11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: WPiS, Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Krzywej – numery od 1 do 15. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

13. Podziękowania:

– dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy tak licznie – ponad 800 osób! – uczestniczyli we wczorajszej, szóstej i ostatniej w tym roku, Jubileuszowej Pierwszej Sobocie Fatimskiej miesiąca października. Gospodarzom miejsca, czyli mieszkańcom Zdziechowic Drugich i Zdziechowic Pierwszych, dziękujemy za polską gościnność widoczną na przygotowanych stołach oraz za życzliwość i otwarte serce dla tak dużej grupy pielgrzymów. Osobom niosącym figurę Matki Bożej Fatimskiej, Harcerzom, ministrantom i młodzieży z KSM, braciom pielgrzymkowym dźwigającym sprzęt nagłośnieniowy, dziękujemy za pomoc “techniczną” na trasie; Policji z Komendy Powiatowej w Stalowej Woli oraz Strażakom z Zaklikowa i ze Zdziechowic składamy podziękowania za zabezpieczenie przemarszu kolumny pielgrzymkowej. Sponsorom: panom Sołtysom Antoniemu Czajka i Janowi Czajka dziękujemy za zorganizowanie przejazdu dla pielgrzymów na drogę powrotną do Zaklikowa.

– dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne (110 zł ) na zakup kwiatów i środków czystości. W sobotę pracowały: Karcz Aneta, Karcz Weronika, Pełka Danuta, Skiba Wacława, Stryjecka Wiesława i Ufniarz Zofia. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Kazimierz Olszewski z Zaklikowa, +Marek Nalepka, także z Zaklikowa oraz +Leokadia Bębenek ze Zdziechowic. Wczoraj, tj. w sobotę, 7 października, odszedł po nagrodę do Pana Ks. Bp Wacław Świerzawski, Ordynariusz diecezji sandomierskiej w latach 1992 – 2002. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa