3 w 1 – wyjątkowe świętowanie!

Niedzielna Msza święta dla dzieci o godz. 11.00 zgromadziła wyjątkowo dużo uczestników. Wiązało się to z potrójną okazją – poświęceniem i wręczeniem różańców dla dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej, jubileuszem 35-lecia istnienia Scholi „Cantate Deo” oraz świętowaniem Imienin Księdza Proboszcza Michała Mierzwy. Te trzy intencje zostały przedstawione Bogu na Ołtarzu Pańskim.

Na początku Mszy świętej życzenia w stronę Księdza Proboszcza skierowali przedstawiciele dziecięcych i młodzieżowych wspólnot parafialnych: zuchy, harcerze  i harcerze starsi z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”, scholanki ze Scholi Dziecięcej „Ignis” i Scholi „Cantate Deo”, młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz kandydaci, ministranci i lektorzy.

Warto wspomnieć, że grupy parafialne, zrzeszające dorosłych (Chór „Cantate Deo”, Koła Żywego Różańca, Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja i Rodzina Serca Jezusowego, a także Rada Parafialna i Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne im. Anny Nagórskiej) swoje życzenia złożyli podczas Eucharystii w piątek – dzień wspomnienia św. Michała Archanioła.

Kolejnym ważnym wydarzeniem tej niedzieli było publiczne złożenie deklaracji przez rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej, w których wyrazili chęć rodzinnego przygotowania do tej ważnej chwili. Następnie miało miejsce poświęcenie różańców dla dzieci I – Komunijnych i wręczenie ich przez mamy, połączone z modlitwą zawierzenia dziecka opiece Maryi.

Liturgię Mszy świętej uświetniła świętująca swój jubileusz Schola „Cantate Deo” oraz Schola Dziecięca „Ignis”. W przebieg Mszy świętej włączyły się dzieci i młodzież z grup parafialnych wraz z dziećmi I – komunijnymi i ich rodzicami.

Po zakończeniu Eucharystii przyszedł czas na radosne śpiewy w klimacie harcerskim i nie tylko!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska