«

»

Wrz 30

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, Rok A – 01.10.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVI Niedziela zwykła, Rok A – 01.10.2017.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca października – możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej, natomiast o godz. 16.30 będzie modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Różańcowe Pani Zelator Zenobii Magolan. Koło to w najbliższą sobotę, 7 października 2017 będzie obchodziło 30 rocznicę założenia. Pierwszą Zelatorką była Pani Klara Zbydniewska /przez 16 lat – do 2003 roku/, następnie Pani Barbara Chmielnicka /przez 14 lat – do 2017 roku/, a od 3 września tego roku w/w Pani Zenobia Magolan. Po modlitwie różańcowej obędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

2. Przygotowujący się do bierzmowania, którzy nie mają jeszcze Dzienniczków, niech zgłoszą się do zakrystii dzisiaj po każdej Mszy świętej.

3. Zapraszamy na modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych przez cały miesiąc październik, codziennie o godz. 16.30 – zarówno w dni powszednie jak i niedzielne. Po różańcu, około godz. 17.00, będzie sprawowana Msza święta. Każdego dnia różaniec będzie prowadziła inna grupa modlitewna według grafiku zamieszczonego w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, bez wyjątku, do udzielenia radosnej odpowiedzi Maryi z Fatimy, która 100 lat temu, podczas sześciu objawień, prosiła Łucję, Franciszka i Hiacyntę, aby odmawiały różaniec. Dzieci z naszej parafii, uczestniczące w tej październikowej modlitwie, będą otrzymywały naklejki, które utworzą wizerunek Matki Bożej z Gietrzwałdu.

4. W poniedziałek, z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania /od klasy VI-tej do klasy III Gimnazjum włącznie/.

5. Spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja – wtorek, 03.10. – godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha.

6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 02.10.– wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
– środa, 04.10. – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
– czwartek, 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca – nabożeństwo “O powołania do służby w Kościele” po Mszy świętej porannej.
– piątek, 06.10. – Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź od 6.30 rano i od 16.00 po południu. W tym dniu odbędzie się spotkanie Rodziny Serca Jezusowego – godz. 18.00, Oratorium św. Wojciecha.
– sobota, 07.10. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to Pierwsza Sobota miesiąca października. W tym dniu będą miały miejsce 3 ważne wydarzenia duszpasterskie: 1/ w Polsce będzie prowadzona wielka modlitwa na granicach kraju. Szczegóły na plakacie; 2/ w diecezji sandomierskiej odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenie w Bogorii. Szczegóły również na plakacie w przedsionku naszej świątyni; 3/ w naszej parafii: po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Msza święta wieczorna o godz. 17.00 – pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Natomiast o godzinie 19.00 rozpoczniemy w kościele św. Anny – szóstą i ostatnią zarazem – Jubileuszową Pierwszą Sobotę Fatimską! Porządek tego wieczoru będzie podobny do wrześniowego spotkania. Tym razem udamy się z pielgrzymką do Zdziechowic, dłuższą trasą, /5.9 km/: ulicą św. Anny, Lubelską, poprzez Jagiełłę i Zdziechowice Pierwsze. Na plac przy Zespole Szkół przybędziemy około godz. 21.00, gdzie będą nas oczekiwali Gospodarze tego wieczoru – mieszkańcy Zdziechowic Pierwszych i Zdziechowic Drugich. Za ich gościnność już teraz im dziękujemy i mówimy staropolskie “Bóg zapłać”. Dziękujemy również sponsorom i organizatorom przejazdu autokarami na drogę powrotną dla pielgrzymów do Zaklikowa: panu Antoniemu Czajka – sołtysowi Zdziechowic Drugich oraz panu Janowi Czajka – sołtysowi Zdziechowic Pierwszych. Bóg zapłać! Strażaków z Zaklikowa i ze Zdziechowic prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu.

7. W przyszłą niedzielę czekają nas również 3 wydarzenia duszpasterskie: 1/ – ogólnopolskie – jak usłyszeliśmy w liście Konferencji Episkopatu Polski, w tym dniu realizowany będzie XVII Dzień Papieski na fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po każdej Mszy świętej prowadzona będzie zbiórka do puszek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin; 2/ – diecezjalne – w Bazylice katedralnej w Sandomierzu o godz. 10.00, Ksiądz Biskup Ordynariusz zainauguruje obchody 200-lecia diecezji sandomierskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w tej Uroczystości; 3/ – parafialne – druga niedzielą miesiąca października – składka w kopertach na prowadzony remont kościoła Świętej Trójcy. W miesiącu wrześniu złożyliśmy 314 kopert i 11 przelewów bankowych na łączną sumę 20 280.00 złotych /dwadzieścia tysięcy dwieście osiemdziesiąt złotych/. Bóg zapłać za przekazane ofiary!

8. Również w przyszłą niedzielę w Kolonii Łysaków, o godz. 15.00, będzie sprawowana Msza święta w intencji wszystkich, którzy zginęli podczas pacyfikacji tej miejscowości. Zapraszamy na modlitwę.

9. W miesiącu październiku będziemy mieli możliwość składania wypominków za zmarłych. Na ołtarzach bocznych oraz w przedsionku kościoła znajdują się przygotowane na ten cel koperty. Wewnątrz kopert znajdują się kartki do wypełnienia i program modlitw za zmarłych, które będą prowadzone przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30. Wypełnione kartki możemy złożyć w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz możemy bezpośrednio przekazać kapłanowi.

10. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze na ścianę, na rok 2018, opracowane przez Siostry Opatrzności Bożej, które m. in. pracują w naszej parafii, w Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Zachęcamy do nabycia – cena 7 złotych.

11. Minął drugi miesiąc remontu naszego kościoła p.w. Trójcy Świętej. Wykonano w całości izolację pionową oraz izolację poziomą budynku, ukończono odwodnienie obiektu, usunięto zawilgocone tynki zewnętrzne i wewnętrzne oraz przygotowano obiekt do położenia kilku instalacji. Módlmy się o dobrą pogodę i o pomyślność w realizacji prac zaplanowanych do wykonania w tym roku.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: WPiS, Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Ptasiej – numery od 21 do 38. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

14. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Ptasiej ( numery od 11 do 20 ) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne ( 170 zł ) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowały: Karcz Aneta, Pełka Danuta, Skiba Wacława, Stryjecka Wiesława, Ufniarz Zofia i Żelazny Barbara, a w sobotę ta sama “załoga” oraz Karcz Weronika. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Janina Mudy ze Zdziechowic Pierwszych oraz +Maria Zakościelna z Lublina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa