«

»

Wrz 23

Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, Rok A – 24.09.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXV Niedziela zwykła, Rok A – 24.09.2017.

 

1. W dniu wczorajszym prawie 100-osobowa grupa zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” wzięła udział w Diecezjalnym Starcie Harcerskim w Staszowie. W zlocie uczestniczyło ponad 400 harcerzy z terenu diecezji sandomierskiej. Z radością informujemy, iż podczas “Miejskiej gry terenowej” nasza 15 Gromada Zuchowa “Łowcy Przygód” zajęła I miejsce, 65 Drużyna Starszoharcerska zajęła III miejsce, zaś pozostałe drużyny zostały sklasyfikowane na wysokich pozycjach. Serdecznie gratulujemy! 

2. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie informacyjno-formacyjne dla Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystępować będą do I Komunii świętej.

3. Również dzisiaj, o godz. 11.30 w Irenie będzie miało miejsce poświęcenie nowej kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej w Domu Pomocy Społecznej. Zapraszamy!

4. Także dzisiaj, o godz. 16.30 Nabożeństwo do Trójcy Świętej. Z wyjątkiem niedziel Wielkiego Postu oraz miesiąca maja i października w każdą czwartą niedzielę pozostałych miesięcy zapraszamy na modlitwę do Trójcy Przenajświętszej, która patronuje naszemu kościołowi parafialnemu.

5. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na remont Katedry sandomierskiej. Remont ten, rozpoczęty kilka lat temu, prowadzony jest z okazji przypadającego w roku przyszłym Jubileuszu 200-lecia diecezji sandomierskiej.

6. We wtorek, 26 września, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na nieustającą Nowennę do świętej Anny, Patronki naszej parafii.

7. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 25.09.– wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,
– środa, 27.09. – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
– czwartek, 28.09. – wspomnienie św. Wacława, męczennika. Jest to Dzień Imienin Biskupa Seniora Wacława Świerzawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie,
– piątek, 29.09. – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
– sobota, 30.09. – wspomnienie świętego Hieronima, kapłana.

8. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca października, stąd też możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. We wrześniu złożyliśmy 676.00 złotych. Bóg zapłać!

9. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 11.00 będzie sprawowana uroczysta Msza święta z okazji Jubileuszu 35-lecia działalności scholi Cantate Deo oraz zostaną poświęcone i wręczone przez mamy różance dla dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.  Natomiast na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową, po której będzie zmiana tajemnic różańcowych.

10. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Ptasiej – numery od 11 do 20. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

12. Podziękowania:

– dziękujemy za ofiary – 272.00 złote – złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na KUL w Lublinie.
– Radnym Miasta Zaklików dziękujemy za ofiarę złożoną na remont naszego kościoła parafialnego.
– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Ptasiej ( numery od 1 do 10 ) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne ( 100 zł ) na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowały: Karcz Aneta, Karcz Weronika, Kołodziej Urszula, Miękina Krystyna i Szkaradek Jolanta.  Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Maria Helena Skoczyńska z Zaklikowa  oraz +Czesław Płachta z Zaklikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa