«

»

Wrz 16

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła A – 17.09.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIV Niedziela zwykła, Rok A – 17.09.2017.

1. Od piątku do dzisiaj trwają w Nowej Dębie Diecezjalne Dni Młodych diecezji sandomierskiej. Nasza parafia jest reprezentowana przez 10-osobową wspólnotę młodzieży. Powrót tej młodzieży – dzisiaj około godz. 16.00.

2. Dzisiaj, o godz. 12.15 w kaplicy w Karkówce będzie celebrowana Msza święta odpustowa z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy!

3. Również dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć do puszki ofiarę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który w roku przyszłym będzie obchodził Jubileusz 100 – lecia rozpoczęcia swej działalności. Dziękujemy za wszelkie ofiary – Bóg zapłać!

4. Także dzisiaj, o godz. 16.30 Nieszpory niedzielne. Z wyjątkiem niedziel Wielkiego Postu oraz miesiąca maja i października w każdą trzecią niedzielę pozostałych miesięcy zapraszamy na tę tradycyjną modlitwę Kościoła, zawartą w hymnach i psalmach, a wyrażaną wspólnym śpiewem.

5. We wtorek, 19 września, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na nieustającą Nowennę do świętej Anny, Patronki naszej parafii.

6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski,
– środa – wspomnienie św. Męczenników z Korei: Andrzeja Kim Taegon – kapłana i towarzyszy,
– czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
– sobota – wspomnienie świętego O. Pio z Pietrelciny, kapłana.

7. W tym tygodniu (trzeci tydzień września) przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.

8. W sobotę, 23 września, 90 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” pod opieką drużynowych udaje się na Diecezjalny Start Harcerski do Staszowa. Zbiórka o godz. 5.45 przy harcówce, powrót ok. godz. 19.00.

9. W przyszłą niedzielę, 24 września, po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie informacyjno-formacyjne dla Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystępować będą do I Komunii świętej.

10. Również w przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont Katedry sandomierskiej. Remont ten, rozpoczęty kilka lat temu, prowadzony jest z okazji przypadającego w roku przyszłym Jubileuszu 200-lecia diecezji sandomierskiej.

11. Przypominamy, że liturgia Mszy świętej o godz. 9.00 jest przygotowywana i animowana przez młodzież z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodych, do dynamicznego uczestnictwa w tej Eucharystii.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Sołtysi wsi Zdziechowice Pierwsze i Zdziechowice Drugie informują, że w dniu dzisiejszym /17.09./ w budynku OSP w Zdziechowicach Drugich odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców sołectw. Pierwszy termin spotkania – godz. 14.00; drugi termin – godz. 14.30.

14. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2017/2018. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia są prowadzone od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Zgłoszenia do 20 września 2017 r. na adres Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Sandomierzu.

15. Pielgrzymka Samorządowców i Strażaków Diecezji Sandomierskiej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach w najbliższą niedzielę – 24 września 2017 roku. Program uroczystości: godz. 14.00 Zbiórka /parking przy cmentarzu/ i przemarsz do Sanktuarium, godz. 15.00 Msza święta, godz. 16.30 Spotkanie integracyjne. Samorządowców i strażaków zapraszają: Kustosz Sanktuarium w Sulisławicach, Diecezjalny Duszpasterz Strażaków oraz Wójt Gminy Łoniów.

16. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Ptasiej – numery od 1 do 10. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

17. Podziękowania:
– właścicielom piekarni “Złoty kłos” z Lipy dziękujemy za ufundowanie pieczywa podczas trzech weekendowych biwaków harcerskich w Ośrodku “Na Kopcu” w Zaklikowie – biwaku naszego szczepu (ponad 100 osób) oraz dwóch biwaków w ramach kursu dla zastępowych (po 50 osób).
– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Słonecznej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne ( 200 zł ) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowały: Chmielnicka Barbara, Dwornicka Urszula, Gotner Danuta, Grymska Barbara i Różyło Elżbieta; wczoraj zaś: Chmielnicka Anna, Chmielnicka Barbara, Dwornicka Urszula, Grymska Barbara, Kapuścik Sylwia i Różyło Elżbieta. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa