«

»

Wrz 09

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła A – 10.09.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIII Niedziela zwykła, Rok A – 10.09.2017.

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie zamieszczone są na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszego kościoła.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca września, kolejna składka w kopertach na trwający remont naszego kościoła. Na ołtarzach bocznych i w przedsionku naszej świątyni znajdują się specjalne koperty na ten cel. Dziękujemy za wszelkie ofiary – Bóg zapłać!

3. Od tej niedzieli liturgia Mszy świętej o godz. 9.00 będzie przygotowywana przez młodzież z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich młodych na tę Eucharystię.

4. Również dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym będą przystępowały do I Komunii świętej.

5. Także dzisiaj, o godz. 16.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z wyjątkiem niedziel Wielkiego Postu oraz miesiąca maja i października w każdą drugą niedzielę pozostałych miesięcy zapraszamy na modlitwę do Chrystusa Miłosiernego.

6. We wtorek, 12 września, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na Nowennę do świętej Anny, Patronki naszej parafii.

7. Również we wtorek, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy młodzież, także spoza Stowarzyszenia, do odważnego i radosnego włączenia się w tę dynamiczną wspólnotę.

8. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– piątek – wspomnienie NM Panny Bolesnej,
– sobota – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.

9. W piątek, 15.09., rozpoczynają się w Nowej Dębie Diecezjalne Dni Młodych diecezji sandomierskiej. Karty uczestnictwa można pobrać w zakrystii i wypełnione złożyć najpóźniej do środy, 13.09. Wspólny wyjazd autokarem z naszej parafii – piątek, 15.09., godz. 15.00, a powrót w niedzielę około godz. 16.00. Młodzież z naszej parafii została przypisana do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Zapraszamy do udziału w tym “święcie młodych” w diecezjalnej wspólnocie liczącej ok. 4 tysięcy uczestników.

10. W sobotę, 16.09., spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: o godz. 10.00 – kandydaci na ministrantów, a o godz. 11.00 – wszyscy ministranci i lektorzy. Z radością informujemy, że w minionym tygodniu zgłosiło się 22 chłopców pragnących służyć przy ołtarzu Pana.

11. W przyszłą niedzielę, 17.09., o godz. 12.15 w kaplicy w Karkówce będzie celebrowana Msza święta odpustowa z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy!

12. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można złożyć do puszki ofiarę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który w roku przyszłym będzie obchodził Jubileusz 100 – lecia rozpoczęcia swej działalności.

13. Trwa „akcja mundurowa“, czyli przygotowanie do zakupu mundurów dla zuchów i harcerzy. Istnieje możliwość zamówienia mundurów w drugim terminie – wypełnione karty i wpłaty należy złożyć do przyszłej niedzieli (17 września) – mundury dla tej grupy będą na początku października.

14. Sołtys Zaklikowa informuje mieszkańców Zaklikowa, że w dniu 17 września 2017 roku, o godz. 11.45 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa.

15. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

16. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Słonecznej. Sprzątanie odbywa się w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

17. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Lipowej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne (150 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowały: w poniedziałek – Agnieszka Mazurek, Edyta Poręba, Bożena Sobala, Danuta Sołtys, Katarzyna Sołtys i Teresa Stefaniak , a wczoraj – Agnieszka Mazurek, Edyta Poręba, Bożena Sobala, Danuta Sołtys, Katarzyna Sołtys, Teresa Stefaniak i Wanda Wójcik. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa