«

»

Sie 26

Ogłoszenia duszpasterskie, XXI Niedziela zwykła, Rok A – 27.08.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXI Niedziela zwykła, Rok A – 27.08.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Jarosław Kudelski z par. Rzeczyca Ziemiańska z Marleną Sieczkoś z par. Zaklików – zapowiedź pierwsza.

2. W miniony poniedziałek i wtorek 98 osób spośród zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” pod opieką kadry instruktorskiej przeżyło niezapomniany dwudniowy biwak w Ośrodku Harcerskim “Na Kopcu” w Zaklikowie. Informacja oraz bogata relacja fotograficzna znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

3. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, odpowiadając na apel Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, zbiórka do puszek jako pomoc dla poszkodowanych przez burze, wichury i nawałnice.

4. Również dzisiaj odbędą się w Zdziechowicach Powiatowe Dożynki Powiatu Stalowowolskiego. Rozpoczęcie Uroczystości nastąpi o godz. 13.00, a o 13.30 będzie sprawowana Msza święta na stadionie sportowym w Zdziechowicach.

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – 28.08. – liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;

– we wtorek – 29.08.- wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

– w piątek – 01.09. – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Jest to Pierwszy Piątek miesiąca września – nabożeństwo do NSPJ po Mszach świętych. Spowiedź I – piątkowa od godz. 6.30 rano i od godz. 17.00 wieczorem. Prosimy Rodziców dzieci I Komunijnych o przypomnieniu im o spowiedzi pierwszopiątkowej. Zapraszamy także członków Rodziny Serca Jezusowego na Mszę świętą wieczorną, po której odbędzie się spotkanie formacyjne, tym razem w kościele św. Anny.

6. W sobotę przypada Pierwsza Sobota miesiąca września. Po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Msza święta wieczorna o godz. 18.00. Natomiast o godzinie 20.00 rozpoczniemy w kościele św. Anny – piątą już i przedostatnią zarazem – Jubileuszową Pierwszą Sobotę Fatimską! Porządek tego wieczoru będzie podobny do sierpniowego spotkania. Tym razem udamy się z pielgrzymką do Ireny /4.0 km/: ulicą Anny Nagórskiej, Zachodnią i Sandomierską. Na plac przy Domu zakonnym Sióstr Opatrzności Bożej przybędziemy około godz. 21.30, gdzie będą nas oczekiwali Gospodarze tego wieczoru – Siostry Opatrznościanki oraz mieszkańcy Ireny i Łążka Zaklikowskiego. Dziękujemy im za ich gościnność i mówimy staropolskie “Bóg zapłać”. Poszukujemy sponsora, który zorganizowałby i opłaciłby przewóz autokarów na drogę powrotną dla pielgrzymów. Strażaków z Zaklikowa i ze Zdziechowic prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca września. – możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja. W miesiącu sierpniu zostało przekazane na ten cel 733.00 złote. Bóg zapłać za dar serca! Natomiast nie będzie zmiany tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00, tylko podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich członków Kół Żywego Różańca, a Zelatorów /Przełożonych/ Róż prosimy o przygotowanie listy uczestników w poszczególnych Kołach. We wrześniu założymy Księgę Żywego Różańca w naszej parafii, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – pół godziny przed Mszą świętą wieczorną – będzie sprawowane nabożeństwo różańcowe połączone ze spotkaniem formacyjnym i zmianą tajemnic różańcowych.

8. Również od przyszłej niedzieli powracamy do nauki śpiewu nowych pieśni liturgicznych. Prosimy więc o wcześniejsze przybycie do kościoła, około od 5 do 7 minut, przed godziną sprawowania Eucharystii w każdą niedzielę i święta.

9. Także od przyszłej niedzieli, po wakacyjnej przerwie, wznawiamy Msze święte dla dzieci o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, natomiast Scholę dziecięcą “Ignis” prosimy o przybycie o godz. 10.45.

10. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w tym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Pułankowej (numery od 32 do 39). Na prośbę parafian sprzątanie kościoła odbywać się będzie w poniedziałki oraz w soboty po Mszy świętej wieczornej.

12. Podziękowania:

– dziękujemy kadrze instruktorów naszych harcerzy za oddaną i ofiarną służbę podczas wspomnianego wcześniej biwaku. Oto oni: phm. Dariusz Mróz – komendant szczepu, druhna Marta Twardygrosz, druhna Alicja Tokarczyk, druhna Anna Surdel, druhna Katarzyna Daniel, druhna Iwona Pająk, druhna Ewelina Skorupa, druh Dariusz Oszust oraz ks. pwd. Kamil Dziurdź – zastępca komendanta szczepu. Bóg zapłać za dobro wpisane w serca i w umysły podopiecznych Zuchów i Harcerzy!

– podziękowania składamy przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Pułankowej (numery od 19 do 27) za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne (200 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowały: w poniedziałek Barbara Flis i Stanisława Kuznecka, w sobotę natomiast Marta Chmielnicka, Barbara Flis, Dorota Grzyb, Marta Kozłowska, Stanisława Kuznecka, Maria Pakuła oraz Wacława Skiba. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:1/ +Mirosław Czerwonka, Zdziechowice Drugie; 2/ Ks. Kanonik Marian Dwornicki, ur. 28 lipca 1921 roku w Zaklikowie, zmarł 25.08. 2017. w Domu Pomocy Społecznej w Żułowie, kapłan Archidiecezji Lubelskiej, żył lat 96, w kapłaństwie lat 68. Msza święta pogrzebowa będzie sprawowana jutro /poniedziałek/ 28.08.2017. o godz. 11.00 w par. pw. Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej Częstochowskiej w Stróży koło Kraśnika. Więcej informacji o Księdzu Marianie Dwornickim znajdziemy w Nekrologu oraz Życiorysie napisanym z okazji 60-lecia jego kapłaństwa. Teksty te są zamieszczone na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszej świątyni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa