«

»

Sie 19

Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, Rok A – 20.08.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XX Niedziela zwykła, Rok A – 20.08.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Paweł Pokwapisz, s. Andrzeja i Anny, ur. 20.11.1988., zam. Zaśluzie 44 z Anną Wołoszyn, c. Henryka i Renaty, ur. 26.07.1991., zam ul. Piłsudskiego 31 – zapowiedź druga.

2. Dzisiaj w ramach Powiatowych Spotkań z Muzyką o godz. 19.00. na Zamku w Zaklikowie odbędzie się Koncert Kameralny ,,W letnim nastroju’’. Zapraszamy!

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – 21.08. – liturgiczne wspomnienie św. Piusa X, papieża;
– we wtorek – 22.08.- wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
– w czwartek – 24.08. – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
– w sobotę – 26.08. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4. Jutro 95 osób spośród zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” pod opieką kadry instruktorskiej rozpoczyna dwudniowy biwak w Ośrodku Harcerskim “Na Kopcu” w Zaklikowie. Wyjście wszystkich gromad i drużyn spod harcówki o godz. 8.00. Życzymy, aby ten pierwszy biwak w harcerskim klimacie przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń i wspomnień!

5. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, odbędą się w Zdziechowicach Powiatowe Dożynki Powiatu Stalowowolskiego. Rozpoczęcie Uroczystości nastąpi o godz. 13.00, a o 13.30 będzie sprawowana Msza święta na stadionie sportowym w Zdziechowicach. Szczegółowy program Dożynek jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła św. Anny.

6. Trwa „akcja mundurowa“, czyli przygotowanie do zakupu mundurów dla zuchów i harcerzy. Istnieje możliwość zamówienia mundurów w drugim terminie – wypełnione karty i wpłaty należy złożyć do 17 września – mundury dla tej grupy będą na początku października.

7. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w tym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Pułankowej (numery od 19 do 27). Na prośbę parafian sprzątanie kościoła odbywać się będzie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę, także po Mszy świętej wieczornej.

9. Podziękowania:
– dziękujemy myśliwym z Koła Łowieckiego „Tur” za ofiary złożone na tacę podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji i w intencji ich Rodzin w dniu 15 sierpnia o godz. 8.00 przy krzyżu obok kompleksu stawów „Żużel“. Ofiarę w wysokości 719.00 złotych przekazujemy na remont naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
– dziękujemy Panu Marcinowi Czajka z Zaklikowa, rodzicowi jednego z naszych harcerzy, za ufundowanie sześciu 4-osobowych namiotów (koszt ich zakupu to 2500 zł). Namioty te przez lata będą służyć naszym zuchom i harcerzom podczas różnych zlotów i biwaków. Bóg zapłać za ten dar serca!
– podziękowania składamy przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Pułankowej (numery od 2 do 9) za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne (140 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowali: Helena i Roman Iberle, Halina Janczak i Danuta Miękina. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Edward Pietras ur. w Karkówce, zam. w Poniatowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa