«

»

Sie 12

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela zwykła, Rok A – 13.08.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIX Niedziela zwykła, Rok A – 13.08.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Bogdan Żak, s. Franciszka i Stanisławy, ur. 11.02.1990., zam. par. Stany z Eweliną Szwedo, c. Zbigniewa i Elżbiety, ur. 10.03. 1995., zam. Zdziechowice Drugie 46 – zapowiedź druga; Daniel Komierzyński, s. Grzegorza i Krystyny, ur. 19.06.1994., zam. Irena 35 z Pauliną Przywara, c. Marka i Elżbiety, ur. 10.11.1993., zam. Irena 35 – zapowiedź druga; Krzysztof Czerwonka, s. Edwarda i Lucyny, ur. 20.09.1986., zam. Zdziechowice Pierwsze 128 z Iloną Ufniarz, c. Mariana i Stanisławy, ur. 28.04.1991., zam. par. Rzeczyca Ziemiańska – zapowiedź druga; Paweł Pokwapisz, s. Andrzeja i Anny, ur. 20.11.1988., zam. Zaśluzie 44 z Anną Wołoszyn, c. Henryka i Renaty, ur. 26.07.1991., zam ul. Piłsudskiego 31 – zapowiedź pierwsza.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca sierpnia, a więc kolejna w tym roku składka w kopertach na remont naszego kościoła. Z ołtarzy bocznych i z przedsionka można codziennie zabrać specjalnie przygotowane na ten cel koperty. Bóg zapłać za ofiarność na ten szczytny cel!

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – 14.08. – liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;

– we wtorek – 15.08.- Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze święte będą sprawowane w porządku świątecznym, a więc o godz.: 7.30; 9.00; 10.00 – w Karkówce; 11.00 i 17.00. Poświęcenie ziół i kwiatów – podczas każdej Mszy świętej. W tym dniu będzie również sprawowana Msza święta o godz. 8.00 przy krzyżu obok kompleksu stawów „Żużel“ w intencji myśliwych z Koła Łowieckiego “Tur” oraz ich rodzin.

– w czwartek – 17.08. – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

4. W następnym tygodniu, czyli 21 i 22 sierpnia /poniedziałek i wtorek/ nasz 5 Szczep Harcerski „Brzask“ organizuje biwak dla wszystkich zuchów i harcerzy w Ośrodku Harcerskim “Na Kopcu” w Zaklikowie. Dziś po Mszach świętych należy złożyć w zakrystii zgody rodziców na ten biwak.

5. Trwa „akcja mundurowa“, czyli przygotowanie do zakupu mundurów dla zuchów i harcerzy. Dziś mija pierwszy termin składania wypełnionych kart z rozmiarami mundurów i wpłatami – mundury dla tej pierwszej grupy chętnych dotrą z początkiem września. Istnieje możliwość zamówienia mundurów w drugim terminie – wypełnione karty i wpłaty należy złożyć do 17 września – mundury dla tej kolejnej grupy będą na początku października.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma: Nasza Arka (dla rodzin) i Droga (dla młodzieży) – do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Pułankowej (numery domów od 2 do 9). Sprzątanie świątyni odbywa się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę po Mszy świętej porannej.

8. Podziękowania:

– dziękujemy Pani Agnieszce Pąk za bezinteresowne przygotowanie kolejnej już pięknej dekoracji kwiatowej w naszym kościele – tym razem na dzisiejszą niedzielę i na wtorkową uroczystość Wniebowzięcia NMP,

– podziękowania składamy przedstawicielom rodzin, mieszkających przy ulicy Kwiatowej i Ujazdowskiej za posprzątania kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne (250 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowali: Krystyna Komierzyńska, Grażyna Rząd, Anna Rząd, Beata Kucharska, Kazimiera i Adam Sapińscy, Beata Bryczek, Iwona Słapczyńska, Elżbieta Osińska, Barbara Chajnowska, Danuta Gotner i Bogumiła Wołoszyn.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Halina Omiotek z Zaklikowa, Janina Czajka ze Zdziechowic I i Stanisław Flis ze Zdziechowic II. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa