«

»

Sie 05

Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela zwykła, Rok A – 06.08.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVIII Niedziela zwykła, Rok A – 06.08.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Damian Czerwonka, s. Sylwestra i Alicji, ur. 23.02.1992., zam. Zdziechowice 39 z Wioletą Czajka, c. Wojciecha i Elżbiety, ur. 13.10.1993., zam. par. Węglin – zapowiedź druga; Bogdan Żak, s. Franciszka i Stanisławy, ur. 11.02.1990., zam. par. Stany z Eweliną Szwedo, c. Zbigniewa i Elżbiety, ur. 10.03. 1995., zam. Zdziechowice Drugie 46 – zapowiedź pierwsza; Daniel Komierzyński, s. Grzegorza i Krystyny, ur. 19.06.1994., zam. Irena 35 z Pauliną Przywara, c. Marka i Elżbiety, ur. 10.11.1993., zam. Irena 35 – zapowiedź pierwsza; Krzysztof Czerwonka, s. Edwarda i Lucyny, ur. 20.09.1986., zam. Zdziechowice Pierwsze 128 z Iloną Ufniarz, c. Mariana i Stanisławy, ur. 28.04.1991., zam. par. Rzeczyca Ziemiańska – zapowiedź pierwsza.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszki po każdej Mszy świętej. Bóg zapłać za dar serca!

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– we wtorek – 08.08. – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
– w środę – 09.08. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
– czwartek – 10.08. – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– w piątek – 11.08. – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

4. W sobotę, 12 sierpnia o godz. 16.00, w Nowych Barakach będzie sprawowana Msza święta w intencji myśliwych i ich rodzin z Koła Łowieckiego “Dzik”.

5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca sierpnia, kolejna składka w kopertach na rozpoczęty już remont naszego kościoła. Na ołtarzach bocznych i w przedsionku znajdują się specjalne koperty na ten cel. W całym miesiącu lipcu złożyliśmy 269 kopert na sumę 13 255,00 / trzynastu tysięcy dwustu pięćdziesięciu pięciu / złotych. Bóg zapłać za ofiarność!

6. Rozpoczynamy “akcję mundurową”- czyli zakup mundurów dla zuchów i harcerzy z naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask“. W zakrystii i u Ks. Kamila do odebrania są kartki z rozmiarami mundurów oraz niezbędnymi informacjami. Należy je wypełnić i złożyć do przyszłej niedzieli, tj. 13 sierpnia. Mamy nadzieję, że już we wrześniu tego roku zobaczymy naszych zuchów i harcerzy w pełnym umundurowaniu!

7. Pod koniec sierpnia, 21 i 22, czyli w poniedziałek i wtorek, nasz Szczep organizuje biwak dla wszystkich zuchów i harcerzy w Ośrodku Harcerskim “Na Kopcu”. Szczegóły u Ks. Kamila.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Kwiatowej i Ujazdowskiej. Sprzątanie odbywa się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę po Mszy świętej porannej.

10. Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na „Powiatowe spotkania z muzyką“, które odbędą się od 11 do 20 sierpnia br. na zaklikowskim Zamku. W programie m.in. koncerty muzyki klasycznej i nie tylko, kino pod gwiazdami i wystawy malarskie. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej i na stronie internetowej parafii.

11. Podziękowania:

– tym wszystkim, którzy tak licznie – ponad 600 osób! – uczestniczyli we wczorajszej modlitwie, czwartej już, Jubileuszowej Pierwszej Soboty miesiąca sierpnia na trasie pielgrzymkowej do Radnej Góry. Gospodarzom miejsca, czyli Siostrom Józefitkom oraz mieszkańcom Józefowa, Nowych Baraków i Starych Baraków, dziękujemy za polską gościnność widoczną na przygotowanych stołach oraz za otwarte serce dla tak dużej grupy pielgrzymów. Słowa wdzięczności kierujemy do osób niosących figurę Matki Bożej Fatimskiej, do harcerzy, ministrantów i młodzieży z KSM. Braciom pielgrzymkowym dźwigającym sprzęt nagłośnieniowy dziękujemy za pomoc “techniczną” na trasie. Policji z Komendy Powiatowej w Stalowej Woli oraz Strażakom z Zaklikowa i ze Zdziechowic składamy podziękowania za zaangażowanie w zabezpieczeniu przemarszu kolumny pielgrzymkowej. Sponsorowi, proszącemu o anonimowość, dziękujemy za zorganizowanie autokaru dla pielgrzymów na drogę powrotną do Zaklikowa. Bóg zapłać!

– dziękujemy ofiarodawcom i pracownikom, którzy przyczynili się do zamontowania listew przypodłogowych w kościele św. Anny. Drewno ofiarował Dariusz Babicz, środek transportu zabezpieczył Marcin Marchut, a prace wykonał Piotr Startek z synem. Bóg zapłać!

– podziękowania składamy przedstawicielom rodzin, mieszkających przy ulicy Rozwadowskiej /nr 29-11/ za posprzątania kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowali: Magdalena, Anna i Adam Masiewicz, Urszula Rybińska, Czesława Szajwaj, Anna Dwornikiewicz, Ewa Zarębska i Maria Szklarczyk.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Jan Żuber z Kolonii Łysaków. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa

 

Informacja Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie

Mamy zaszczyt zaprosić na POWIATOWE SPOTKANIA Z MUZYKĄ, które odbędą się w dniach od 11 do 20 sierpnia tego roku, impreza jest współorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie.

Program POWIATOWYCH SPOTKAŃ Z MUZYKĄ:

12 sierpnia o godz.19.00 na Zamku w Zaklikowie – AMADEUSZ ZAPRASZA
Młodzi pianiści w repertuarze klasycznym.

14 sierpnia o godz.19.00 na Zamku w Zaklikowie – OD BACHA DO PIAZZOLI
Koncert fortepianowy w wykonaniu chińskiej pianistki ManLi Szczepańskiej
(Gościem specjalnym będzie pochodząca z Zaklikowa aktorka – Pani Bożena Adamek).

20 sierpnia o godz. 19.00. na Zamku w Zaklikowie – KONCERT KAMERALNY
,,W LETNIM NASTROJU’’ – Edyta Piwowarczyk – fortepian, Zuzanna Gajos – skrzypce, Maciej Jaroń – altówka, Andrzej Ślązak – fortepian

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

11 sierpnia o godz. 21.00 – KINO POD GWIAZDAMI na Zamku

12 sierpnia w Zamku – PLENER MALARSKI I WYSTAWA PLENEROWA miejscowych artystów oraz zaproszonych gości. Dodatkowo będzie możliwość zakupienia wystawianych obrazów.

14 sierpnia w Zamku – WYSTAWA MALARSKA DZIECI I MŁODZIEŻY z koła plastycznego działającego przy GOK w Zaklikowie.