«

»

Lip 29

Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela zwykła A – 30.07.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVII Niedziela zwykła, Rok A – 30.07.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Damian Czerwonka, s. Sylwestra i Alicji, ur. 23.02.1992., zam. Zdziechowice 39 z Wioletą Czajka, c. Wojciecha i Elżbiety, ur. 13.10.1993., zam. par. Węglin – zapowiedź pierwsza.

2. W miniony czwartek rozpoczęliśmy prace remontowe kościoła Świętej Trójcy. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel i prosimy o modlitwę w intencji sprawnego i bezpiecznego zrealizowania planu prac wyznaczonych na ten rok.

3. Dzisiaj kończymy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Kierowców prosimy o przyjazd ulicą św. Anny, następnie w prawo, tam przed wejściem głównym przy ulicy Anny Nagórskiej będzie miało miejsce wspomniane poświęcenie.

4. W liturgii i duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – 31.07. – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

– we wtorek – 01.08. – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości narodu polskiego.

– w środę, 02 sierpnia, gościć będziemy na noclegu grupę pielgrzymów z Janowa Lubelskiego. Przybędą oni około godziny 17.15 pod kościół św. Anny. Naszych parafian, zainteresowanych przyjęciem pątników, prosimy o przybycie w w/w miejscu i czasie. W tym dniu można zyskać odpust “Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami – nawiedzając kościół;

– w Pierwszy Czwartek miesiąca – po Mszach świętych nabożeństwo “O nowe powołania do służby w Kościele”;

– w piątek, 04.08. – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów. Jest to Pierwszy Piątek miesiąca sierpnia – nabożeństwo do NSPJ po Mszach świętych. Spowiedź I – piątkowa od godz. 6.30 rano i od godz. 17.30 wieczorem. Prosimy Rodziców dzieci I Komunijnych o przypomnieniu im o spowiedzi pierwszopiątkowej;

– również w tym dniu wyruszają pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli. Z pielgrzymką stalowowolską będzie wędrował – po raz 28 – Ksiądz Proboszcz, stąd też będzie on nieobecny w parafii do 12-go sierpnia włącznie. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich polskich pątnikach, zwłaszcza o tych udających się pieszo do duchowej stolicy Polski, do Częstochowy;

– w sobotę, 05.08. –  Pierwsza Sobota miesiąca sierpnia. Po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Msza święta wieczorna o godz. 18.00. Natomiast o godzinie 20.00 rozpoczniemy w kościele św. Anny – czwartą już – Jubileuszową Pierwszą Sobotę Fatimską! Porządek tego wieczoru będzie podobny do lipcowego spotkania. Tym razem udamy się z pielgrzymką do Radnej Góry /4.5 km/: ulicą św. Anny, Lubelską do zejścia na ulicę Jagodową. Na plac przy Domu zakonnym Sióstr Józefitek przybędziemy około godz. 21.30, gdzie będą nas oczekiwali Gospodarze tego wieczoru – mieszkańcy Józefowa, Nowych Baraków i Starych Baraków. Już dzisiaj mówimy im “Bóg zapłać” za ich gościnność! Powrót do domów, ok. godz. 22.15 zorganizowała i zasponsorowała przewóz autokarów osoba spoza naszej parafii, prosząca o anonimowość. Bóg zapłać za ten dar! Strażaków z Zaklikowa i ze Zdziechowic prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja. W miesiącu lipcu zostało przekazane na ten cel 584.00 złote. Bóg zapłać za dar serca!

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu kolejne rodziny z prawej strony ul. Rozwadowskiej jadąc od Stalowej Woli, numery od 29 (zjazd na ul. Anny Nagórskiej) do 11 (zakończenie ul. Rozwadowskiej). Przypominamy, że sprzątanie odbywa się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę po Mszy świętej porannej.

8. Podziękowania:

– wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę oraz w minionym tygodniu przekazali w kopertach oraz przelewami bankowymi wsparcie finansowe na remont naszego kościoła. Bóg zapłać!

– siostrom i braciom z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja, z Rodziny Serca Jezusowego i z Kół Różańcowych za przygotowanie kościoła św. Anny do Uroczystości odpustowej. Pracowali bardzo solidnie: Krystyna i Marek Bzymek, Renata Frączek, Elżbieta Łukasik, Barbara i Bożena Mikita, Janina Pelic oraz Bogumiła i Roman Wołoszyn. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej Wojciech Wójcik ze Zdziechowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa