«

»

Lip 26

U Babci najlepiej!

Parafia zaklikowska posiada wyjątkową Patronkę – św. Annę. Jest Ona Mamą Maryi i Babcią Pana Jezusa. Niczym troskliwa Babcia z nieba opiekuję się naszą Wspólnotą. Dziś oddano Jej należną cześć podczas uroczystości odpustowych.

Wezwanie św. Anny posiada nie tylko parafia, ale również zabytkowy modrzewiowy kościół z 1583 roku, znajdujący się na cmentarzu. Jest on poprzednią świątynią parafialną. Właśnie w niej miały miejsce uroczystości odpustowe.

Główna Celebra eucharystyczna – suma odpustowa odbyła się o godz. 11.00. Przewodniczył jej ks. Daniel Koryciński – Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej oraz Muzeum im. Ks. Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. W okolicznościowym kazaniu wskazał on na właściwe miejsce wiary w życiu człowieka, czego przykładem jest św. Anna.

Mszę świętą wraz z kaznodzieją koncelebrowali ks. proboszcz Michał Mierzwa oraz ks. proboszcz Marcin Hejman – dziekan dekanatu pysznickiego. Obecni byli także kapłani z dekanatu Zaklików.

Uroczystość odpustową uświetnił Chór Parafialny “Gloria”. W liturgię zaangażowały się siostry Józefitki z Radnej Góry, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz harcerze z działającego przy naszej parafii 5 Szczepu Harcerskiego ZHP.

Wierzymy, że nasza wyjątkowa Patronka św. Anna będzie wypraszała u swego Wnuka – Pana Jezusa obfite łaski dla całej parafii: dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych, dla rodziców i dziadków!

 

Zdjęcia: Sylwia Janiszewska