«

»

Lip 25

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość św. Anny, Patronki parafii – 26.07.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość św. Anny, Patronki parafii – 26.07.2017.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień odpustu parafialnego. Msze święte są sprawowane w kościele św. Anny w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.30; 9.00; 11.00 /suma odpustowa / oraz o godz. 17.00. Zapraszamy! Dziękujemy głównemu celebransowi sumy odpustowej – księdzu mgr Danielowi Korycińskiemu, Dyrektorowi Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej oraz Dyrektorowi Muzeum Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej – za sprawowanie Eucharystii i za wygłoszone słowo. Bóg zapłać!

2. Jutro rozpoczynamy przygotowanie do rozpoczęcia remontu naszego kościoła parafialnego pod wezwaniem Trójcy Świętej. Módlmy się o Boże błogosławieństwo w tym wielkim i odpowiedzialnym dziele na chwałę Boga Wszechmogącego i dla duchowego dobra wiernych.

3. W najbliższą niedzielę, 30 lipca, zakończymy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Kierowców prosimy o przyjazd ulicą św. Anny, następnie w prawo, tam przed wejściem głównym przy ulicy Anny Nagórskiej będzie miało miejsce wspomniane poświęcenie.

4. Na bocznych ołtarzach w kościele św. Anny oraz przy wejściu do kaplic w Irenie, w Karkówce i w Radnej Górze znajdują się koperty z odpowiednim nadrukiem informacyjnym dla tych wszystkich, którzy pragną włączyć się w remont naszego kościoła i jego otoczenia. Składamy Bóg zapłać za wszelki dar serca!

5. Podziękowania:
– wszystkim, którzy w minioną niedzielę /23.07./ oraz w ostatnich dwóch dniach przekazali w kopertach ofiary na remont naszego kościoła. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa