«

»

Lip 22

Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela zwykła A – 23.07.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVI Niedziela zwykła, Rok A – 23.07.2017.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii O. Antoniego Popka, redemptorystę, który pracuje w Kazachstanie. Dziękujemy za obecność i za głoszone Słowo Boże. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla parafian w Pietropawłowsku.

2. Także dzisiaj rozpoczynamy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

3. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 17.00, a więc około godz. 18.00 zapraszamy na koncert chóru z Torunia prowadzonego przez Siostrę Nikodemę Sieczkoś, naszą Rodaczkę, która o godz. 11.00 na Radnej Górze świętuje srebrny Jubileusz ślubów zakonnych. Koncertem tym uczcimy Patronkę naszej parafii św. Annę oraz zakończymy sprawowanie liturgii w tej świątyni, gdyż na czas remontu /od jutra do końca listopada 2017 roku/ przeniesiemy się do kościoła św. Anny.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – 24.07. – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
– we wtorek – 25.07. – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada dzień imienin biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w modlitwach o Dostojnym Solenizancie;
– w środę, 26.07. – Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w kościele św. Anny w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.30; 9.00; 11.00 – suma odpustowa oraz o godz. 17.00. Zapraszamy!
– w sobotę, 29.07. – wspomnienie św. Marty.

5. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz gratisowo WPiS – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

6. Na bocznych ołtarzach w kościele parafialnym oraz przy wejściu do kaplic w Irenie, w Karkówce i w Radnej Górze znajdują się koperty z odpowiednim nadrukiem informacyjnym dla tych wszystkich, którzy pragną włączyć się w remont naszego kościoła i jego otoczenia. Składamy z góry szczere Bóg zapłać za wszelki dar serca!

7. Za niecałe dwa tygodnie wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: z Janowa Lubelskiego w dniu 2 sierpnia oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli w dniu 4 sierpnia. Zakończenie pielgrzymki będzie miało miejsce w dniu 12 sierpnia /sobota/ 2017 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w “Rekolekcjach w drodze”- bo tak określana jest pielgrzymka. Mamy możliwość wędrowania w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz w pielgrzymce ze Stalowej Woli – szczegóły u ks. Proboszcza. Natomiast w dniu 2 sierpnia /środa/, ok. godz. 17.15 gościć będziemy na noclegu grupę pielgrzymów z Janowa Lubelskiego. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.

8. Zapraszamy do przygotowania kościoła św. Anny do odpustu parafialnego w nadchodzącym tygodniu siostry i braci z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja, z Rodziny Serca Jezusowego oraz z Róż Różańcowych. Przypominamy, że sprzątanie odbywa się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę po Mszy świętej porannej.

9. Podziękowania:
– wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę oraz w minionym tygodniu przekazali wsparcie finansowe na remont naszego kościoła. Bóg zapłać!
– parafianom z ulicy Rozwadowskiej od numeru 49 do 31 – za posprzątania kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne złożone w wysokości 100 złotych na zakup środków czystości i na kwiaty do naszej świątyni. Bóg zapłać! W poniedziałek i w sobotę pracowały solidnie: Iwona Gorczyca, Beata Kołodziej, Mariola Komierzyńska, Marianna Pietras i Halina Rząd.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa