«

»

Lip 15

Ogłoszenia duszpasterskie, XV Niedziela zwykła A – 16.07.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XV Niedziela zwykła, Rok A – 16.07.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: 1/ Adrian Mazur, zam. Zdziechowice Pierwsze, par. Zaklików z Angeliką Dorotą Hałabiś, zam. Słodków Drugi, par. Stróża Kolonia – zapowiedź druga; 2/ Krzysztof Paweł Kuśmierz, s. Piotra i Reginy Woronko, zam. ul. Tartak 10, par. Zaklików z Moniką Rymarkiewicz, c. Jacka i Agaty Śniecikowska, zam. Kamieniec, par. Suserz, diec. Łowicka – zapowiedź druga; 3/ Kamil Wala, s. Mariusza i Bożeny Skrzypek, zam. Potoczek 11, par. Potok Wielki z Katarzyną Kołtyś, c. Kazimierza i Ewy Pałyga, zam. Zdziechowice Drugie 212, par. Zaklików – zapowiedź druga; 4/ Kamil Siembida, s. Jana i Teresy Garbacz, zam. Potoczek, par. Brzeziny z Kingą Koczwara, c. Stanisława i Grażyny Pyć, zam ul. Sandomierska 52, par. Zaklików – zapowiedź druga.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– czwartek, 20.07. – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,
– sobota – 22.07. – święto św. Marii Magdaleny.

3. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, będzie miało miejsce pięć “wydarzeń” duszpasterskich w naszej parafii:
– rozpoczniemy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, który będzie trwał do 30 lipca. Stąd też po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa.
– Gościć będziemy O. Antoniego Popka, który napisał o sobie tak: “Jestem redemptorystą, rok temu po święceniach kapłańskich zostałem posłany do pracy w Kazachstanie. Wraz ze współbratem, drugim redemptorystą pracuję w jedynej parafii w mieście Pietropawłowsk, które liczy 200 tys mieszkańców. Na terenie parafii są dwa kościoły. Nasza parafia liczy tylko ok. 200 ludzi, bo Kazachstan jest krajem muzułmańskim. Nasi parafianie to przeważnie potomkowie Polaków, Ukraińców i Niemców nadwołżańskich, zesłanych tutaj przed i w czasie II wojny światowej. Są to w większości ludzie ubodzy, którym trudno jest utrzymać parafię i 2 kościoły, dlatego my księża pracujący w Kazachstanie, w czasie naszego pobytu w Polsce szukamy ofiarodawców, którym chcemy dać szanse spełnienia dobrego uczynku i pomocy tym ludziom, co jest też spełnieniem obowiązku misyjnego wynikającego z misyjnego charakteru naszego Kościoła. Za wszelką ofiarność w imieniu moich parafian z góry dziękuję”. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na w/w cel.
– O godz. 11.00 w kaplicy Sióstr Józefitek na Radnej Górze siostra Nikodema Sieczkoś, pochodząca ze Zdziechowic i pracująca w Toruniu u Ojców Redemptorystów będzie świętowała srebrny Jubileusz ślubów zakonnych. Pamiętajmy o Jubilatce w naszych modlitwach.
– Po Mszy świętej o godz. 17.00, a więc około godz. 18.00 wspomniana Siostra Jubilatka Nikodema zaprasza nas do świątyni parafialnej na koncert chóru z Torunia, który ona prowadzi.
– Zakończymy sprawowanie liturgii w tej świątyni i na czas remontu /do końca listopada 2017 roku/ przeniesiemy się do kościoła św. Anny. Szczegóły podane zostaną w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych.

4. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

5. Na bocznych ołtarzach znajdują się koperty z odpowiednim nadrukiem informacyjnym dla tych wszystkich, którzy pragną włączyć się w remont naszego kościoła i jego otoczenia. Koperty takie od przyszłej niedzieli, 23 lipca, będą do pobrania także w kaplicach: w Irenie, Karkówce i w Radnej Górze. Składamy z góry szczere Bóg zapłać za wszelki dar serca!

6. Zapraszamy do sprzątania naszego kościoła w nadchodzącym tygodniu przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ulicy Rozwadowskiej po prawej stronie – wjeżdżając do Zaklikowa od Stalowej Woli – numery nieparzyste: od 49 do 31. Przypominamy, że sprzątanie odbywa się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę po Mszy świętej porannej.

7. Dwie informacje P. Burmistrza Zaklikowa:
– W związku z pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi wniosku o dofinansowanie projektu polegającego na montażu instalacji solarnych, fotowoltaicznych, pieców na biomasę i pomp ciepła, informujemy, że nasz wniosek, tak jak inne wnioski, aktualnie poddawany jest ocenie. Informacji o zakwalifikowaniu naszego wniosku do dofinansowania, bądź też odmowy dofinansowania, spodziewamy się najwcześniej we wrześniu tego roku.
– Gmina Zaklików jest Współorganizatorem XVIII Dożynek Powiatu Stalowowolskiego, które w tym roku odbędą się 27 sierpnia w Zdziechowicach. W związku z tym wydarzeniem prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zaklikowie wszystkich zainteresowanych wykonaniem wieńców dożynkowych – osoby indywidualne jak i przedstawiciele grup. Przygotowane wieńce będą reprezentowały poszczególne sołectwa na tegorocznych Dożynkach.

8. Gminny Ośrodek Kultury oraz Świetlica Środowiskowo-Profilaktyczna w Zaklikowie zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zajęciach plastycznych polegających na wykonywaniu papierowej wioski dinozaurów. Zajęcia te odbędą się w najbliższy wtorek, 18 lipca, od. godz. 9.00 w Parku w Zaklikowie. Zapraszamy!

9. Podziękowania:
– wszystkim, którzy w minioną, drugą niedzielę miesiąca, złożyli w kopertach ofiary oraz kilku Darczyńcom indywidualnym, którzy w minionym tygodniu przekazali wsparcie finansowe na remont naszego kościoła.
– parafianom z ulicy Rozwadowskiej od numeru 71 do 51 – za posprzątania kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne złożone w wysokości 160 złotych na zakup środków czystości i na kwiaty do naszej świątyni. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Grażyna Jabłońska, Elżbieta Łukasik, Joanna Olszowy, Wanda Płaza, Agnieszka i Marcin Popiak, Grażyna Słapczyńska i Grażyna Wołoszyn. Natomiast wczoraj sprzątały: Grażyna Jabłońska, Elżbieta Łukasik, Wanda Płaza, Elżbieta i Marcin Popiak, Grażyna Słapczyńska oraz dwie panie, które prosiły o anonimowość.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa