«

»

Lip 08

Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela zwykła A, 09.07.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIV Niedziela zwykła, Rok A – 09.07.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: 1/ Adrian Mazur, zam. Zdziechowice Pierwsze, par. Zaklików z Angeliką Dorotą Hałabiś, zam. Słodków Drugi, par. Stróża Kolonia – zapowiedź pierwsza; 2/ Krzysztof Paweł Kuśmierz, s. Piotra i Reginy Woronko, zam. ul. Tartak 10, par. Zaklików z Moniką Rymarkiewicz, c. Jacka i Agaty Śniecikowska, zam. Kamieniec, par. Suserz, diec. Łowicka – zapowiedź pierwsza; 3/ Kamil Wala, s. Mariusza i Bożeny Skrzypek, zam. Potoczek 11, par. Potok Wielki z Katarzyną Kołtyś, c. Kazimierza i Ewy Pałyga, zam. Zdziechowice Drugie 212, par. Zaklików – zapowiedź pierwsza; 4/ Kamil Siembida, s. Jana i Teresy Garbacz, zam. Potoczek, par. Brzeziny z Kingą Koczwara, c. Stanisława i Grażyny Pyć, zam ul. Sandomierska 52, par. Zaklików – zapowiedź pierwsza; 5/ Marcin Kolaga, s. Sławomira i Marii, zam. w Karkówce, par. Zaklików z Wioletą Buława, c. Dariusza i Elżbiety, zam. Rzeczyca Okrągła, par. Wola Rzeczycka – zapowiedź druga; 6/ Marcin Guzek, s. Zbigniewa i Anny, zam. w Zaklikowie z Kamilą Urszulą Janik, c. Dariusza i Bożeny, zam. w Zaklikowie – zapowiedź druga.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca lipca, a więc kolejna w tym roku składka w kopertach na remont naszego kościoła. Szczegóły działań związanych z remontem będą podane w przyszłą niedzielę, natomiast dzisiaj – na końcu ogłoszeń – podajemy do wiadomości parafian Komunikat Rady Parafialnej.

3. Również dzisiaj w Zdziechowicach o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Zdziechowic Pierwszych i Zdziechowic Drugich. Po Mszy świętej nastąpi złożenie wieńców przed pomnikiem, potem otwarcie i poświęcenie siedziby Koła Gospodyń Wiejskich oraz koncert orkiestry dętej OSP Zdziechowice. Zapraszamy!

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
– wtorek, 11.07. – święto św. Benedykta, Opata i Patrona Europy,
– środa, 12.07. – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
– czwartek, 13.07. – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja i Benedykta,
– sobota – 15.07. – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.

5. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: z Janowa Lubelskiego w dniu 2 sierpnia oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli w dniu 4 sierpnia. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /sobota/ 2017 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tej pięknych wakacyjnych “Rekolekcjach w drodze”. Mamy możliwość wędrowania w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz w pielgrzymce ze Stalowej Woli – szczegóły u ks. Proboszcza.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Rodzina Piotra Janowskiego, chorego na stwardnienie rozsiane, a mieszkającego w Kolonii Gościeradów, serdecznie dziękuje wiernym z parafii św. Anny w Zaklikowie za ofiary złożone do puszek w niedzielę 18 czerwca br.: Zaklików – 1019,00; Radna Góra – 449,50; Irena – 305,00 i Karkówka – 221,00. Bóg zapłać za ofiary i za wsparcie kosztownego leczenia Piotra.

8. Zapraszamy do sprzątania naszego kościoła w nadchodzącym tygodniu przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ulicy Rozwadowskiej po prawej stronie – wjeżdżając do Zaklikowa od Stalowej Woli – numery nieparzyste: od 71 do 51. Przypominamy, że sprzątanie odbywa się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę po Mszy świętej porannej.

9. Podziękowania:

– Panu Mirosławowi Sulowskiemu z Zaklikowa dziękujemy za bezinteresowne wybudowanie i zainstalowanie kominka w naszej harcówce wraz z rozprowadzeniem kanałów cieplnych do całego budynku Oratorium św. Wojciecha. Wykonane przez Pana Mirosława prace, o wartości kilku tysięcy złotych, są pięknym darem nie tylko dla harcerzy, ale i dla całej wspólnoty parafialnej. Mamy nadzieję, że cały dom Oratorium będzie wypełniony naturalnym ciepłem pochodzącym z kominka oraz będzie emanował ciepłem wielu wdzięcznych serc dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy już po wakacjach będą korzystali z tego miejsca. Bóg zapłać!

– Ofiarodawcy pochodzącemu spoza naszej parafii, który – prosząc o zachowanie anonimowości – zasponsorował autokary na drogę powrotną z Radnej Góry do Zaklikowa i do Zdziechowic dla pielgrzymów, którzy będą uczestniczyli w kolejnej Jubileuszowej Pierwszej Sobocie Fatimskiej w dniu 5 sierpnia 2017 roku. Bóg zapłać!

– dziękujemy naszym parafianom z ulicy Rozwadowskiej od numeru 30 do 4 – za posprzątania kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne złożone w wysokości 80 złotych na zakup środków czystości i na kwiaty do naszej świątyni. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Krystyna Kalina, Janina Klimek, Elżbieta i Zbigniew Kołodziej i Grażyna Sapalska. Natomiast wczoraj sprzątały: Krystyna Kalina, Janina Klimek i Elżbieta Kołodziej.

10. Komunikat Rady Parafialnej dotyczący remontu naszego kościoła. Szczegóły są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa