«

»

Lip 02

Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła Rok A – 02.07.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIII Niedziela zwykła, Rok A – 02.07.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: 1/ Marcin Kolaga, s. Sławomira i Marii, zam. w Karkówce, par. Zaklików z Wioletą Buława, c. Dariusza i Elżbiety, zam. Rzeczyca Okrągła, par. Wola Rzeczycka – zapowiedź pierwsza; 2/ Marcin Guzek, s. Zbigniewa i Anny, zam. w Zaklikowie z Kamilą Urszulą Janik, c. Dariusza i Bożeny, zam. w Zaklikowie – zapowiedź pierwsza.

2. Dzisiaj witamy w naszej społeczności parafialnej Księdza magistra Tomasza Lenarta, który przybywa do nas z par. św. Marcina w Opatowie. Uroczyste powitanie będzie/miało miejsce podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Ks. Tomaszowi życzymy wszelkich łask od Boga oraz owocnej posługi kapłańskiej w naszej parafii.

3. Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Bóg zapłać za dar serca!

4. We wtorek, 04.07. – ósma rocznica sakry i ingresu do diecezji sandomierskiej bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca lipca – nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele, a w Pierwszy Piątek – nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w te dni – pół godziny przed celebrą Mszy świętych.

6. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca lipca, kolejna składka w kopertach na planowany remont naszego kościoła. W miesiącu czerwcu złożyliśmy 133 koperty na sumę 3 730 / trzech tysięcy siedmiuset trzydziestu / złotych. Bóg zapłać za ofiarność!

7. Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 9 lipca 2017 roku na Ogólnopolską Pielgrzymkę Przyjaciół Radia Maryja. Pozostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się w kilkudziesięciotysięcznej Rodzinie Radia Maryja z całej Polski. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii oraz w kwiaciarni obok Banku.

8. Przypominamy, że I Komunia święta w przyszłym – 2018 – roku będzie organizowana tak jak dotychczas, czyli w ostatnią niedzielę maja /27.05./, o godz. 9.00, natomiast od roku 2019 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej będziemy przeżywali w drugą niedzielę maja, a rocznicę I Komunii w niedzielę trzecią.

9. Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego opublikował wyniki oceny merytorycznej projektów, które ubiegają się o dofinansowanie w ramach konkursu ogólnego Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego z zakresu kultury. Projekt parafii św. Anny w Zaklikowie /nasz projekt!/ zatytułowany: “Kultura i sztuka pogranicza regionów – renowacja późnorenesansowego kościoła p.w. św. Trójcy w Zaklikowie wraz z adaptacją sal pokatechetycznych i dzwonnicy na ośrodek edukacji kulturalnej”, ubiegający się o dofinansowanie w kwocie 2 140 513.31 zł uzyskał 90 punktów na 100 możliwych do zdobycia i znalazł się na drugim miejscu wśród 98 projektów, które zostały poddane ocenie merytorycznej. Formalne zatwierdzenie projektów wybranych do dofinansowania przez Zarząd Województwa planowane jest w nadchodzącym tygodniu, o czym poinformujemy parafian w najbliższą niedzielę, 9 lipca. Przedstawimy wówczas także zakres rzeczowy, harmonogram realizacji projektu oraz wysokość środków finansowych jakie będziemy musieli posiadać w 2017 roku, w celu zabezpieczenia tzw. udziału własnego, w przypadku uzyskania wcześniej wspomnianego dofinansowania.

10. Komitet Społeczny “Pomagamy Alicji” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w piątkowym koncercie charytatywnym połączonym ze zbiórką pieniędzy na zakup fotelika rehabilitacyjnego dla Alicji Kołodziej. Zebrano 6 946, 89 złotych. Bóg zapłać!

11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. Zapraszamy do sprzątania naszego kościoła w nadchodzącym tygodniu przedstawicieli Rodzin z Zaklikowa mieszkających przy ulicy Rozwadowskiej po lewej stronie – od stacji paliw w kierunku kościoła – pod następującymi numerami domów: od 30 do 4. Przypominamy, że sprzątanie odbywa się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę po Mszy świętej porannej.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Parku przed Zespołem Szkół w Zdziechowicach odbędzie się coroczna uroczystość, związana z Rocznicą Erygowania zdziechowickiej Parafii. W programie: Msza święta, złożenie kwiatów przed pomnikiem, otwarcie siedziby Koła Gospodyń Wiejskich, degustacja potraw i koncert Orkiestry Dętej OSP.

14. Podziękowania:

– mieszkańcom Kolonii Łysaków, którzy ufundowali do naszego kościoła metalowo – mosiężny stojak pod Ewangeliarz. Ten kosztowny dar / 2 290 złotych / złożyli oni z okazji nawiedzenia ich miejscowości przez Matkę Bożą Fatimską w dniu wczorajszym, 1 lipca 2017 roku. Bóg zapłać za ten piękny i cenny dar serca!

– dziękujemy także tym wszystkim, którzy tak licznie – ponad 700 osób! – uczestniczyli we wczorajszej modlitwie, trzeciej już, Jubileuszowej Pierwszej Soboty miesiąca lipca – na początku w naszej świątyni, a potem na trasie pielgrzymkowej. Gospodarzom miejsca, czyli mieszkańcom Łysakowa Kolonii, dziękujemy za polską gościnność widoczną na przygotowanych stołach oraz za życzliwość i otwarte serce dla tak dużej grupy pielgrzymów. Osobom niosącym figurę Matki Bożej Fatimskiej, Harcerzom, ministrantom i młodzieży z KSM, braciom pielgrzymkowym dźwigającym sprzęt nagłośnieniowy, dziękujemy za pomoc “techniczną” na trasie; Policji z Komendy Powiatowej w Stalowej Woli oraz Strażakom z Zaklikowa i ze Zdziechowic składamy podziękowania za zaangażowanie w zabezpieczeniu przemarszu kolumny pielgrzymkowej. Sponsorowi, proszącemu o anonimowość, dziękujemy za zorganizowanie autokaru dla pielgrzymów na drogę powrotną do Zaklikowa. Bóg zapłać! Ks. dr Tadeuszowi Mierzwa dziękujemy za prowadzenie modlitwy oraz za stworzenie międzynarodowego, czyli polsko-amerykańskiego klimatu tej pielgrzymki.

– dziękujemy naszym parafianom z ulicy Rozwadowskiej od numeru 68 do 31 za posprzątania kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiary pieniężne złożone w wysokości 240 złotych na zakup środków czystości i na kwiaty do naszej świątyni. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Janina Mazurek, Zofia Gorecka, Alfreda Rachwał, Bożena Polnicka, Dorota Puzio, Wiesław Puzio, Krzysztof Dobrowolski, Barbara Siembida i Grzegorz Siembida. Natomiast wczoraj sprzątali: Leokadia Pataraniak, Kazimiera Wiśniewska, Janina Mazurek, Dorota Puzio, Wiesław Puzio, Marian Chmura, Barbara Siembida, Grzegorz Siembida, Bożena Polnicka i Alfreda Rachwał.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa