Cze 24

Spotkanie dziecięcych i młodzieżowych grup duszpasterskich

Młodzi ludzie to przyszłość rodzin, Kościoła i Polski! Pierwszy dzień wakacji (sobota 24 czerwca) był okazją do spotkania wielu młodych, którzy są wielką nadzieją i radością naszej Parafii!

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. dziękczynnej za cały rok formacji. W liturgię zaangażowała się każda wspólnota – dzięki temu było i radośnie i pobożnie!

Po Eucharystii ponad 200 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami danych grup udała się na plac przy budynku „Oratorium św. Wojciecha”.

Tam czekało już rozpalone ognisko. Po posileniu się pieczonymi kiełbaskami przyszedł czas na zabawy. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przygotowało wiele konkurencji i tańców integracyjnych!

Radosne świętowanie zakończyliśmy o 21.00, w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

W naszej Parafii istnieje kilka grup dziecięcych i młodzieżowych, które zrzeszają ponad 200 młodych ludzi:

• Schola Dziecięca „Ignis”

• Schola „Cantate Deo”

• Kandydaci na Ministrantów, Ministranci i Lektorzy

• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

• 5 Szczep Harcerski ZHP (15 i 25 Gromada Zuchowa, 35, 45 i 55 Drużyna Harcerska, 65 Drużyna Starszoharcerska)

Dziękując wszystkim dzieciom i młodzieży za wielkie zaangażowanie w życie Parafii życzymy udanych wakacji!

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska