«

»

Cze 17

Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela zwykła A, 18.06.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XI Niedziela zwykła, Rok A – 18.06.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: 1/ Mateusz Dwornicki, kawaler, s. Bogumiła i Urszuli, zam. w Zaklikowie z Lidią Pakuła, panna, c. Zbigniewa i Aliny, zam. Nowiny, par. Radomyśl n. Sanem – zapowiedź pierwsza. 2/ Damian Burak, kawaler, s. Lucjana i Teresy, zam. Kolonia Łysaków, par. Zaklików z Magdaleną Izdebską, panna, c. Zbigniewa i Ireny, zam. Rzeczyca Ziemiańska – zapowiedź pierwsza.

2. Od piątku, 16 czerwca, 50 dzieci i młodzieży działającej w różnych grupach parafialnych wraz z Opiekunami i Ks. Kamilem przebywa w Bieszczadach, doświadczając przez cztery dni piękna natury i radości z przebywania we wspólnocie. Życzymy im szczęśliwej drogi powrotnej w dniu jutrzejszym oraz chętnego dzielenia się z bliźnimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem na bieszczadzkich traktach.

3. Wczoraj, w sobotę 17 czerwca, 86 Zuchów i Harcerzy z naszego 5 Szczepu Harcerskiego ZHP pod opieką 9 Instruktorów i Ks. Proboszcza uczestniczyło w Woli Rzeczyckiej w V Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej, połączonym z Zakończeniem Roku Harcerskiego i z 25-leciem owocnego działania tamtejszego Szczepu “Bieszczadnicy”. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie nas do uczestnictwa w przeżywaniu przez cały dzień sobotni tak wielu rożnorodnych wydarzeń we wspólnocie harcerskiej liczącej prawie 450 młodych serc z terenu diecezji sandomierskiej! Dziękujemy również naszym Darczyńcm, /prosili o anonimowość/, za zasponsorowanie przejazdu i całodniowego pobytu dwóch autokarów w Woli Rzeczyckiej . Bóg zapłać! Nasze Zuchy i soliści zdobyli wyróżnienia za swoje występy, a drużyna starszoharcerska przywiozła Brązowy Laur /3 miejsce/ V Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej – Wola Rzeczycka 2017. Gratulujemy im z serca!

4. Dzisiaj – odpowiadając na prośbę Caritas Diecezji Sandomierskiej – po każdej Mszy świętej będziemy mieli możliwość złożenia do puszek ofiary jako wsparcie finansowe dla chorego na stwardnienie rozsiane Pana Piotra z Kolonii Gościeradów. Bóg zapłać za dar serca!

5. Również dzisiaj o godz. 12.15 w Antoniówce będzie sprawowana Msza święta odpustowa ku czci św. Antoniego. Zapraszamy!

6. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami podczas kolejnych dni Oktawy Bożego Ciała, każdego dnia o godz. 18.00.

7. Radę parafialną zapraszam na spotkanie we wtorek, 20 czerwca, o godz. 16.00 w Oratorium św. Wojciecha.

8. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę, 21 czerwca, o godz. 17.00. Również w środę podczas Mszy świętej o godz. 18.00 gościć będziemy młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii Lipa i z parafii Gościeradów. Przybędą oni na zaproszenie naszego parafialnego oddziału KSM. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie młodzieży przy ognisku.

9. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której nastąpi błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Po Eucharystii procesja do czterech ołtarzy na placu przy kościele parafialnym. Dzieci pierwszokomunijne oraz pozostałe dzieci z parafii zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami podczas procesji.

10. Dyrekcję, nauczycieli, katechetów i uczniów ze Szkół i Przedszkoli z terenu naszej parafii zapraszamy na Uroczystą Mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, która odbędzie się w piątek, 23 czerwca, o godz. 8.00.

11. Dzieci i młodzież z naszych grup parafialnych – a więc Scholę Dziecięcą “Ignis”, Scholę “Cantate Deo”, kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Zuchów i Harcerzy z 5 Szczepu Harcerskiego ZHP zapraszamy na uroczyste zakończenie roku formacyjnego i na rozpoczęcie wakacji, które odbędzie się w sobotę, 24 czerwca. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą dziękczynną o godz. 18.00, po której odbędzie się dalsza część świętowania przy ognisku, obok Oratorium św. Wojciecha. Mamy nadzieję, że wspólne śpiewy przy wielu gitarach, konkursy, gry i zabawy integracyjne będą naszym dziękczynieniem za wszelkie DOBRO, którego doświadczaliśmy w kończącym się roku szkolnym 2016/2017. Zakończenie spotkania planowane jest na godzinę Apelu Jasnogórskiego, czyli na godz. 21.00.

12. Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 9 lipca 2017 roku na Ogólnopolską Pielgrzymkę Przyjaciół Radia Maryja. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii oraz w kwiaciarni obok Banku.

13. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o naszych harcerzach w Zaklikowie.

14. Zapraszamy do sprzątania naszego kościoła w tym tygodniu – poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz sobota po Mszy świętej porannej – przedstawicieli Rodzin z Zaklikowa mieszkających przy ulicy Rozwadowskiej od numeru pierwszego do numeru dziesiątego.

15. Podziękowania:
– siostrom i braciom z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz z Rodziny Serca Jezusowego dziękujemy za wczorajsze posprzątania kościoła oraz za ofiary pieniężne złożone na zakup środków czystości i na kwiaty do naszej świątyni. Bóg zapłać!
– indywidualnym Darczyńcom, którzy zauważają duszpasterskie działania realizowane dla dzieci i młodzieży w naszej parafii. Ich ofiary są przeznaczane na konkretne cele tej działalności, a Darczyńcy są wpisywani do Parafialnej Księgi Ofiarodawców i Dobrodziejów.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa