Cze 17

Harcerski Festiwal

Zuchy i harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego ZHP wzięli udział w V Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej w Woli Rzeczyckiej, połączonym z Zakończeniem Roku Harcerskiego i Jubileuszem 25-lecia tamtejszego Szczepu ZHP „Bieszczadnicy”. Zlot odbył się w sobotę 17 czerwca i zgromadził prawie 500 zuchów i harcerzy.

Reprezentacja naszego Szczepu liczyła 86 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych pod opieką instruktorów – phm. Dariusza Mroza, dh. Marty Twardygrosz, dh. Anny Surdel, dh. Eweliny Skorupy, dh. Iwony Pająk, dh. Alicji Tokarczyk, dh. Katarzyny Daniel, dh. Anety Janiszewskiej i dh. Dariusza Oszusta. Na zlot razem z naszymi skautami udał się ks. Proboszcz Michał Mierzwa, który od początku bardzo wspiera rozwój i funkcjonowanie Szczepu.

15 Gromada Zuchowa „Łowcy przygód” i 25 Gromada Zuchowa „Poszukiwacze skarbów” wystąpiły wspólnie, śpiewając „Zuchową wiarę” oraz wykonując pląs „Gucio”.

Przedstawiciele drużyn harcerskich (35, 45 i 55) i 65 Drużyny Starszoharcerskiej wystąpili jako patrol „Muppet and Show”, śpiewając „Zielony mundur” i „Wędruj z nami lasami….”

Ponadto zaprezentowały się trzy solistki – Katarzyna Daniel z „Jaki był ten dzień”, Diana Mróz z „Zostanie tyle gór…” oraz Katarzyna Rapa z „Jasiem sadystą”.

Nasze zespoły i soliści zostali bardzo dobrze przyjęci i wysoko ocenieni, co wiązało się w wyróżnieniami i nagrodami. Brązowy Laur, a wiec 3 miejsce zdobył patrol „Muppet and Show”!

Oprócz występów muzycznych na przybyłych skautów czekały liczne atrakcje – gra terenowa, rozgrywki sportowe, pokazy strażackie, kiełbaski z grilla i prawdziwa wojskowa grochówka!

Pod koniec dnia odbyła się uroczysta dziękczynna Msza święta, a po niej koncert bieszczadzkiego zespołu „Cisza Jak Ta”, który śpiewa poezję śpiewaną i harcerskie szlagiery.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe plakietki i identyfikator, a gromady i drużyny wiele cennych nagród!

Szczep Harcerski ZHP „Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej bardzo pomógł nam w tworzeniu naszego Szczepu, więc jako wyraz wdzięczności otrzymali od naszego środowiska drewnianą tablicę z artystycznie wypalonymi i z serca płynącymi życzeniami!!!

Zdjęcia – Archiwum Szczepu ZHP „Bieszczadnicy”