«

»

Cze 15

“Zagrody nasze widzieć przychodzi!” Boże Ciało 2017

Uroczyste obchody ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa rozpoczęła Eucharystia o godz. 11.00. Po niej wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem po zaklikowskim Rynku.

Uroczystej liturgii przewodniczył ks. proboszcz Michał Mierzwa. Koncelelebrowali jego bracia – ks. Janusz Mierzwa (wykładowca UKSW w Warszawie) i ks. Tadeusz Mierzwa (duszpasterz w USA) wraz z ks. kanonikiem Henrykiem i ks. kapelanem Marianem z Radnej Góry.

W ubogacenie uroczystości włączyły się grupy duszpasterskie – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Schola Dziecięca “Ignis”, Liturgiczna Służba Ołtarza i Chór Parafialny “Gloria”. Wielką pomocą służyli strażacy z OSP Zaklików i OSP Zdziechowice. Procesję uświetniły bardzo licznie przybyłe dzieci – dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący dzwonkami, a także najmłodsi parafianie, niosący różaniec i ozdobne wstążki. Pomocą służyły panie podążające z obrazami oraz strażacy z krzyżem procesyjnym, chorągwiami, baldachimem i nagłośnieniem. Dzięki pięknym ołtarzom, przygotowanym przez parafian, wielkie rzesze zgromadzonych wiernych mogły owocnie duchowo przeżyć ten dzień uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego!

 

 

Zdjęcia: Sylwia Janiszewska, Izabela Zmysłowska, Mirosław Dwornikiewicz