«

»

Cze 13

“Niechaj zstąpi Duch Twój!” Bierzmowanie 2017

Biskup Edward Frankowski podczas  Mszy świętej wieczornej 13 czerwca udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 39 młodym z terenu parafii Zaklików. 

W tym uroczystym i ważnym dla uczniów klas III gimnazjum z ZSO w Zaklikowie i ZS w Zdziechowicach dniu, poprzedzonym trzyletnim przygotowaniem, uczestniczyli ich rodzice, rodzeństwo, bliscy, świadkowie oraz dyrekcja szkół, wychowawcy i katecheci.

Na początku Eucharystii przedstawiciele rodziców poprosili ks. biskupa Edwarda o udzielenie sakramentu bierzmowania swoimm dzieciom. Po odczytaniu Ewangelii ks. proboszcz Michał Mierzwa w słowach przypisanych do obrzędu bierzmowania zapewnił o należytym przygotowaniu młodych do przyjęcia sakramentu dojrzałych chrześcijan.

W okolicznościowym kazaniu ks. biskup zachęcił młodzież, aby nadal była blisko Boga i szukała na co dzień w ciszy modlitwy natchnień Ducha Świętego – wtedy z pewności ich życie będzie piękne i radosne!

Po publicznym wyznaniu wiary i modlitwie o dary Ducha Świętego nadszedł moment udzielenia sakramentu bierzmowania.

Przed błogosławieństwem ks. biskup Edward dokonał poświęcenia krzyżyków – pamiątki przyjęcia sakramentu oraz krzyża ołtarzowo-procesyjnego – daru złożonego dla świątyni od młodzieży i ich rodziców.

Następnie przedstawiciele młodych podziękowali ks. biskupowi za udzielenie bierzmowania oraz wszystkim, dzięki którym mogli dobrze przygotować się do tej wyjątkowej w życiu chwili.

W przebieg liturgii zaangażowali się kandydaci do bierzmowania, zaś o stronę muzyczną zadbała Schola “Cantate Deo”.

Za bezpośrednie trzyletnie przygotowanie młodzieży do dnia bierzmowania odpowiadał ks. wikariusz Piotr Strojny oraz p. katechetka Izabela Spyra.

 

Zdjęcia: Sylwia Janiszewska, Izabela Zmysłowska