«

»

Cze 10

Uroczystość Najświętszej Trójcy – Ogłoszenia duszpasterskie, 11.06.2017.

(Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok A – 11.06.2017.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która patronuje naszej świątyni parafialnej. Suma odpustowa o godz. 12.00 będzie/była sprawowana pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Diecezji Sandomierskiej, ks. dra Marka Kumór. Jest to także druga niedziela miesiąca czerwca, a więc kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, ich Rodziców i świadków zapraszamy do Sakramentu Pokuty /spowiedzi/ – jutro, od godz. 16.30.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W tym dniu przypada 8 rocznica nominacji ks. dra Krzysztofa Nitkiewicza na biskupa sandomierskiego. W naszej parafii, o godz. 18.00, Ksiądz Biskup Edward Frankowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która trzy lata przygotowywała się do tego jedynego w życiu wydarzenia. Módlmy się w intencji 39 młodych, aby każdego dnia stawali się coraz bardziej dojrzałymi uczniami Chrystusa.

4. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę (14 czerwca) o godz. 17.00 w kościele.W tym dniu wspominamy w liturgii bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

5. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie przy ognisku i gitarze, które jest wyrazem podziękowania za wielkie zaangażowanie rodzin w czasie przygotowania do tej wyjątkowej uroczystości. Ognisko to odbędzie się w środę (14 czerwca) o godz. 19.00 przy budynku Oratorium św. Wojciecha.

6. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy świętej o godz. 11.00 udamy się procesyjnie do Rynku naszego miasta i tam, przy czterech ołtarzach, wyśpiewamy naszą wdzięczność Bogu, który “zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”. Dzieci pierwszokomunijne oraz pozostałe dzieci z parafii zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami podczas procesji Bożego Ciała na zaklikowskim Rynku oraz przez oktawę podczas wieczornych nabożeństw.

7. Organizujemy wyjazd dla młodzieży i dorosłych na koncert “Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie w Boże Ciało /15.06./ o godz. 19.00. Koszt przejazdu wynosi 15 złotych. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z Zaklikowa o godz. 16.00 (mamy jeszcze 10 wolnych miejsc w autokarze).

8. W piątek (16 czerwca) 50 osób z grona dzieci i młodzieży, należących do grup parafialnych wraz z opiekunami udaje się na 4 – dniowy wyjazd w Bieszczady. Zbiórka o godz. 6.30 przy szkole w Zdziechowicach i o 6.45 przy Rynku w Zaklikowie. Życzymy im szczęśliwiej podróży i udanego wypoczynku!

9. W sobotę (17 czerwca) zuchy i harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego ZHP pod opieką Instruktorów dwoma autokarami udają się do Woli Rzeczyckiej na Diecezjalny Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej połączony z Zakończeniem Roku Harcerskiego i 25-leciem istnienia tamtejszego Szczepu “Bieszczadnicy”. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.30. Życzymy im niezapomnianych wrażeń podczas pierwszego dla nich zlotu harcerskiego!

10. Rodziców młodzieży gimnazjalnej ze Zdziechowic prosimy o podjęcie troski o porządek w naszej świątyni w najbliższy poniedziałek, 12 czerwca – po Mszy św. wieczornej, natomiast na sobotę 17 czerwca po Mszy św. porannej zapraszam do posprzątania kościoła siostry i braci z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz z Rodziny Serca Jezusowego.

11. Z radością informujemy, że naszą parafialną stronę internetową, która funkcjonuje od 4 miesięcy, odwiedziło już niemal 22 tysiące osób, zaś liczba wyświetleń przekroczyła 100 tysięcy! Dziękujemy za tak duże zainteresowanie życiem naszej wspólnoty parafialnej i zachęcamy do dalszego korzystania z takiej formy kontaktu z nami.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Zaproszenie do badań USG – szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.

14. Prośba Caritas Diecezji Sandomierskiej o wsparcie finansowe poprzez ofiary złożone do puszek w przyszłą niedzielę. Ofiary będą przeznaczone dla chorego na stwardnienie rozsiane Pana Piotra z Kolonii Gościeradów.

15. W niedzielę o godz. 12.15 odbędzie się uroczysta Msza św. odpustowa w kaplicy św. Antoniego w Antoniówce. Serdecznie zapraszamy!

16. Podziękowania:

– pewnej Rodzinie z Zaklikowa, proszącej o anonimowość, dziękujemy za ufundowanie pięknego i drogiego lichtarza pod paschał. Lichtarz ten estetycznie i liturgicznie koresponduje z lichtarzami i świecami ołtarzowymi, z pulpitem pod mszał oraz z krzyżem ołtarzowo-procesyjnym. Brakuje jeszcze w tym stylu pulpitu pod Ewangeliarz.

– Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy za złożone ofiary pieniężne, które w znacznej części pokryły koszty zakupu krzyża ołtarzowo-procesyjnego wraz z artystycznie wykonaną podstawą. Pozostałą część wartości tego daru przekazały inne osoby z parafii, które pragną pozostać anonimowe. Bóg zapłać!

– Rodzicom młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klasy III B Gimnazjum w Zaklikowie wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła. I tak, w poniedziałek /05 czerwca/ sprzątali: Marta Babicz, Beata Bryczek, Wioletta Czerwonka, Agnieszka Golach, Joanna Janik, Jarosław Janik, Urszula Kołodziej i Renata Szyszka. Natomiast wczoraj /w sobotę, 10 czerwca/ sprzątali: Beata Bryczek, Karol Bryczek, Aleksandra Kołodziej, Urszula Kołodziej, Sławomir Spasiuk i Renata Szyszka.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa