«

»

Cze 04

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 04.06.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok A – 04.06.2017.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocny. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca czerwca, a więc zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Dzisiaj również przeżywamy kolejny Dzień Dziękczynienia – zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Jutro przypada liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W tym dniu zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – na godz. 18.45.

3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa. W tym dniu zapraszamy na pierwszą zbiórkę organizacyjną kandydatów na ministrantów, z grona dzieci komunijnych oraz innych chętnych, na godz. 17.00, w kościele.

4. Wszystkie zuchy (z 15 i 25 Gromady Zuchowej) zapraszamy na wspólną zbiórkę w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Ma to związek z przygotowaniem do Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej, który odbędzie się 17 czerwca w Woli Rzeczyckiej. Prosimy, aby Zuchy i Harcerze przynieśli na swoje zbiórki zgodę Rodziców na wyjazd na ten Festiwal.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej – zakończenie okresu komunii świętej wielkanocnej, a w naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego. Suma odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00. Jest to także druga niedziela miesiąca czerwca, a więc kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. W miesiącu maju złożyliśmy 107 kopert na sumę 3 442 złotych / trzy tysiące czterysta czterdzieści dwa złote /. Bóg zapłać!

6. Organizujemy wyjazd dla młodzieży i dorosłych na koncert “Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie w Boże Ciało /15.06./ o godz. 19.00. Koszt przejazdu wynosi 15 złotych. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z Zaklikowa o godz. 16.00.

7. Rodziców młodzieży gimnazjalnej klasy III B z Zaklikowa prosimy o podjęcie troski o porządek w naszej świątyni w najbliższym tygodniu: w poniedziałek, 05 czerwca – po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę, 10 czerwca po Mszy św. porannej.

8. Dzieci i młodzież, wyjeżdżający od 16 do 19 czerwca w Bieszczady proszeni są o dostarczenie ks. Kamilowi do soboty 10 czerwca wypełnionych Kart Kwalifikacyjnych.

9. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie organizuje wyjazd na “80 Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców” do Częstochowy w dniach od 1 do 2 lipca. Zaproszeni do pielgrzymowania są nauczyciele, nauczyciele emeryci oraz wszyscy chętni. Szczegóły i zapisy w sekretariacie szkoły.

10. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Podziękowania:

– Rodzicom młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klasy III A Gimnazjum w Zaklikowie wyrażamy wdzięczność za solidne posprzątanie kościoła. I tak, w poniedziałek /29 maja/ sprzątali: Barbara Bednarska, Beata Kołodziej, Jolanta Orzechowska, Urszula Pankowska, Małgorzata Sapińska, Barbara Marchut, Agnieszka Sulowska, Agnieszka Bojko, Agnieszka Żuraw, Beata Żyłko, Andrzej Pokwapisz. Natomiast wczoraj /w sobotę, 03 czerwca/ sprzątali: Magdalena Żyłko, Anika Pankowska, Jolanta Orzechowska, Beata Żyłko, Urszula Pankowska, Beata Kołodziej, Anna Szymanowska, Małgorzata Sapińska, Barbara Bednarska, Andrzej Pokwapisz.

– dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie – ponad 700 osób! – uczestniczyli we wczorajszej modlitwie Jubileuszowej Pierwszej Soboty miesiąca czerwca – na początku w naszej świątyni, a potem na dość długiej trasie pielgrzymkowej. Gospodarzom miejsca, czyli mieszkańcom Karkówki dziękujemy za szczerą gościnność widoczną na przygotowanych stołach i za otwarte serce dla tak dużej grupy pielgrzymów. Harcerzom, ministrantom i młodzieży z KSM dziękujemy za pomoc “techniczną” na trasie; strażakom za zaangażowanie w zabezpieczeniu porządku. Panu Szczepanowi Bryk raz jeszcze dziękujemy za zorganizowanie i zasponsorowanie autokaru dla pielgrzymów na drogę powrotną do Zaklikowa. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej +Andrzej Świderski z Zaklikowa.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa