«

»

Maj 27

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie, 28.05.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VII Niedziela Wielkanocna-Wniebowstąpienie Pańskie, Rok A – 28.05.2017.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii, o godz. 9.00, będzie miała miejsce /odbyła się/ Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, które – w liczbie 66 – po raz pierwszy w życiu doświadczyły Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty oraz Bożej Miłości w Eucharystii.

2. Od jutra do piątku włącznie, codziennie od godz. 17.30, dzieci pierwszokomunijne i ich Rodziny będą przeżywały swój Biały Tydzień, w sobotę zaś trzema autokarami / 147 osób / udadzą się z pielgrzymką wdzięczności do Centrum Jana Pawła II w Krakowie, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a także odwiedzą Wawel i Rynek Krakowski. Życzymy im szczęśliwego i owocnego pielgrzymowania.

3. W środę przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. Zapraszamy na modlitwę.

4. W czwartek, 1 czerwca, w liturgii wspominamy św. Justyna , męczennika. Jest to również Pierwszy Czwartek miesiąca czerwca oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele, a wieczorem o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w intencji dzieci.

5. W piątek, 2 czerwca, liturgiczne wspomnienie błogosławionych męczenników z Sandomierza: przeora Dominikanów – bł. Sadoka i jego Towarzyszy. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 6.30 rano i od godz. 17.00 po południu. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – po Mszy świętej porannej oraz wieczorem o godz. 17.30. Wraz z dziećmi I-komunijnymi zapraszamy na modlitwę wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W Pierwszą Sobotę miesiąca czerwca /03.06./ wspominamy w liturgii męczenników afrykańskich, Karola Lwangę i jego towarzyszy. Po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, tylko Msza święta wieczorna o godz. 18.00. Natomiast o godzinie 20.00 rozpoczniemy w kościele celebrowanie Jubileuszowej Pierwszej Soboty Fatimskiej! Porządek tego wieczoru będzie podobny do majowego spotkania: po pieśni na rozpoczęcie i po odpowiednim przygotowaniu, będzie udzielona Komunia święta tym, którzy obchodzą Pierwsze Soboty miesiąca. Potem wysłuchamy krótkiego opisu drugiego spotkania Maryi z dziećmi w dniu 13 czerwca 1917 roku. Następnie, podczas śpiewania kolejnej pieśni do Matki Bożej Fatimskiej, przygotujemy procesję i wyruszymy na trasę pielgrzymkową liczącą prawie 7 km i prowadzącą do Karkówki. W trakcie wędrówki będzie śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Litania do Matki Bożej, różaniec “fatimski”, Koronka do Bożego Miłosierdzia, będzie również chwila medytacji oraz śpiewy pieśni maryjnych i pielgrzymkowych. Do kaplicy Podwyższenia Krzyża świętego przybędziemy około godz. 22.00, gdzie będą nas oczekiwali Gospodarze wieczoru – mieszkańcy Karkówki. Podobnie jak miesiąc temu, tak i dzisiaj mówimy im staropolskie “Bóg zapłać” za ich gościnność! Nasz powrót do domów, ok. godz. 22.30 zorganizował i zasponsorował przewóz autokarami pan Szczepan Bryk z Karkówki. W imieniu wszystkich pielgrzymów składamy panu Szczepanowi serdeczne podziękowanie! Bóg zapłać! Pogoda na ten wieczór została “zamówiona”. Strażaków z Zaklikowa i ze Zdziechowic prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu. Jeszcze raz składamy podziękowania pewnej rodzinie z Zaklikowa, która ufundowała przenośny profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy dla naszej parafii. Na dość długiej trasie wędrówki z Zaklikowa do Karkówki te środki techniczne z pewnością ułatwią nam pielgrzymowanie. Bóg zapłać za dar serca! A więc zapraszamy wszystkich do radosnego uczestnictwa w tym Jubileuszowym wydarzeniu!

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja. W miesiącu maju zostało przekazane na ten cel 414.00 złotych. Bóg zapłać za dar serca!

8. Osoby dorosłe, które pragną włączyć się w liturgię użyczając swojego głosu jako lektorzy lub kantorzy, prosimy o kontakt w zakrystii po każdej Mszy świętej.

9. Organizujemy wyjazd dla młodzieży i dorosłych na koncert “Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie w Boże Ciało /15.06./ o godz. 19.00. Koszt przejazdu wynosi 15 złotych. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z Zaklikowa o godz. 16.00.

10. Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii odbędzie się według dotychczasowej praktyki. Po Mszy świętej o godz. 11.00 udamy się procesyjnie z Najświętszym Sakramentem na Rynek naszego miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Arka, WPiS – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. P. Burmistrz Zaklikowa informuje, że najbliższy termin wydawania żywności przewidziany jest na dzień 30 maja /wtorek/, godz. 10.00 w budynku byłego Ośrodka Zdrowia. Szczegóły w gablotce parafialnej.

13. Wiosenna akcja bezpłatnych badań słuchu – czwartek, 01 czerwca br., godz. 8.00 – 13.00 przed sklepem “Stokrotka” w Zaklikowie. Szczegóły w gablotce parafialnej.

14. Podziękowania:

– Pani Izabeli Spyra za ofiarną posługę katechetyczną i muzyczną w ciągu roku szkolnego i w trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii świętej.

– wszystkim Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych – za ich owocne zaangażowanie w ciągu całego roku przygotowań do dzisiejszej Uroczystości, a więc: za czynny udział w liturgii niedzielnych Mszy świętych dla dzieci, za uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych, za pionierską inicjatywę systematycznego sprzątania naszej świątyni przez cały miesiąc maj oraz za cenne dary ołtarza – wartościowy pulpit pod Mszał i cztery bogato zdobione lichtarze ze świecami tworzące harmonijną przestrzeń liturgiczną z nowym krzyżem procesyjnym /jest to dar Rodziców młodzieży przed Bierzmowaniem/ i okazałym lichtarzem pod paschał. Bóg zapłać!

– Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej wyrażamy wdzięczność za solidne posprzątanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość. I tak, w poniedziałek /22 maja/ sprzątali: Agnieszka Lipińska, Renata i Dariusz Oszust, Mariola i Gabriel Kisiel, Małgorzata Zakościelna, Małgorzata Ziółkowska, Alina Siembida, Agnieszka i Aleksandra Pióro i Alicja Tokarczyk. W piątek do późnych godzin wieczornych pracowali przy wykonaniu dekoracji wewnątrz kościoła: Lucyna Tyzak, Agnieszka Pióro, Małgorzata Pokwapisz, Anna Szaja, Izabela Wieczorek, Alicja i Marek Tokarczyk, Anna Kazula, Monika Sulowska i Grażyna Pęzioł. Natomiast wczoraj /w sobotę, 27 maja/ sprzątali i upiększali świątynię: Beata Drewniak, Małgorzata Zakościelna, Alicja Tokarczyk, Agnieszka Lipińska, Barbara Siembida, Renata Oszust, Wioletta Gąska, Sylwia Szabat, Edyta Miękina, Monika Sulowska, Monika Miś, Agnieszka Pióro i Małgorzata Ziółkowska.

– dziękujemy za troskę o porządek otoczenia kościoła: koszenie trawników, wyczyszczenie chodników, pielęgnacja zieleni – a pracowali z wielkim zaangażowaniem: Kazimierz Miś, Sławomir Zawół, Sylwester Cieplak, Dariusz Oszust, Grzegorz Siembida, Grzegorz Pęzioł, Piotr Szabat, Tomasz Zakościelny, Agnieszka i Aleksandra Pióro, Jerzy Igras, Jacek i Bartek Sulowski, Grzegorz Babicz i Artur Sołtys.

– Paniom Agnieszce Pąk, naszej parafiance i Grażynie Swara ze Stalowej Woli – za wykonanie pięknej dekoracji kwiatowej w kościele na dzisiejszą Uroczystość.

15. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: +Henryk Zakościelny z Zaklikowa i +Irena Sobiło-Kantorowicz z Zaklikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa