«

»

Maj 23

Majówka w ogrodzie

Na dzisiejszą majówkę w sposób szczególny zaproszone zostały dzieci, które w czasie Wielkiego Postu dzieliły się swoim kieszonkowym z chorymi i biednymi rówieśnikami, odkładając je do skarbonek “Caritas.” Ponad 35 z nich wraz z rodzicami przybyło do kościoła, a po nabożeństwie majowym i Mszy świętej zgromadziło się wokół ogniska w ogrodzie przy “Oratorium św. Wojciecha”.

Spotkanie to było wyrazem podziękowania dla tych dzieci za ich wielkopostne wyrzeczenia i dar serca dla potrzebujących rówieśników. Najmłodsi wraz z rodzicami zasiedli wokół ogniska – dla wielu z nich było to pierwsze takie spotkanie, biorąc pod uwagę modne dziś spotkania “grillowe”.

Radosny czas wypełniło smażenie kiełbasek, wspólne śpiewy prowadzone przez Księdza Proboszcza Michała Mierzwę przy akompaniamencie gitary oraz zabawy w ogrodzie.

W przygotowanie spotkania i jego przebieg włączyli się Księża Wikariusze wraz z młodzieżą z KSM -u.

Mamy nadzieję, że takie rodzinne spotkania wokół ogniska staną się tradycją naszej Parafii. Nic tak nie łączy jak płomień żywego ognia, krąg wokół niego oraz wspólne śpiewy, zabawy i rozmowy w serdecznej atmosferze.