«

»

Maj 21

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.05.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela Wielkanocna, Rok A – 21.05.2017.

1. W minionym tygodniu nasza parafia opublikowała Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację zamówienia “Remont zabytkowego budynku Kościoła Parafialnego w Zaklikowie”. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

2. Od jutra do środy, podczas Mszy świętych wieczornych będziemy się modlić o urodzaje. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. Dzieci, które złożyły skarbonki z jałmużną Wielkopostną zapraszamy wraz z ich rodzicami we wtorek /23.05./ na nabożeństwo majowe oraz na Mszę świętą, po której odbędzie się spotkanie przy ognisku na placu obok Oratorium św. Wojciecha.

4. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich Rodziców zapraszamy do naszej świątyni w najbliższy czwartek, /25.05./ na godz. 18.30 na spotkanie informacyjno-formacyjne.

5. W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu odbędzie się Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej według programu im ogłoszonego.

6. Również w piątek, podczas nabożeństwa majowego, rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie i o życzeniach dla naszych mam – z okazji Dnia Matki. Z tego tytułu Schola Cantate Deo zaprasza na wspólne “Śpiewanie dla Maryi – najlepszej Matki”, które odbędzie się w kościele o godz. 18.30.

7. W najbliższą niedzielę – a będzie to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – podczas Mszy świętej o godz. 9.00 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej – w liczbie 66 – po raz pierwszy przystapią do Komunii świętej. Ze względu na niewielką przestrzeń naszej świątyni oraz na tak dużą ilość dzieci, miejsca siedzące w kościele będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców, natomiast innym uczestnikom liturgii pozostaną miejsca stojące. Prosimy więc parafian, aby w tej Eucharystii uczestniczyła najbliższa rodzina i zaproszeni Goście. Ze względu na rezerwację miejsca, kościół zostanie otwarty tuż przede Mszą świętą. Fotografie i nagrania podczas Mszy świętej będą mogli wykonywać tylko operatorzy zamówieni przez rodziców, a więc: p. Sylwia Janiszewska, p. Izabela Zmysłowska oraz p. Robert Iracki. Innych, pragnących fotografować, prosimy o wyrozumiałość i wyczucie powagi chwili, aby dzieci mogły owocnie pod względem religijnym i duchowym przeżyć to niepowtarzalne wydarzenie w ich życiu.

8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Pięć minut wcześniej będzie kontynuowana nauka śpiewu nowych pieśni liturgicznych.

9. Osoby dorosłe, które pragną włączyć się w liturgię użyczając swojego głosu jako lektorzy lub kantorzy, prosimy o kontakt w zakrystii po każdej Mszy świętej.

10. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na koncert “Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie w Boże Ciało /15.06./ o godz. 19.00. Koszt przejazdu wynosi 15 złotych. Zapisy w zakrystii.

11. Na Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii prosimy o przygotowanie ołtarzy według dotychczasowej praktyki.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, WPiS – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Podziękowania:

– P. Tomaszowi Krawczykowi dziękujemy za bezinteresowne wykonanie dwóch stelaży do dekoracji z okazji Uroczystości I Komunui świętej oraz do wykorzystania przy innych wydarzeniach parafialnych.

– Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej wyrażamy wdzięczność za solidne posprzątanie oraz za ofiary złożone na kwiaty do naszej świątyni. I tak, w poniedziałek /15 maja/ sprzątali: Agnieszka Szkutnik, Magdalena Zarębska, Monika Pelc, Sylwia Blat, Joanna Skoczylas, Małgorzata Witek, Edyta Miękina, Anna Szaja, Ewelina Janik, Renata Firosz i Ewelina Odrzywolska, natomiast w sobotę /20 maja/ sprzątali: Agnieszka Sołtys, Elżbieta i Sylwester Cieplak, Małgorzata i Grzegorz Babicz, Patrycja Czaja, Anna i Radomir Strug, Alicja Tokarczyk i Anna Kazula.

– P. Annie i Radomirowi Strug oraz Alicji Tokarczyk dziękujemy za solidne umycie wszystkich okien od strony zewnętrznej naszego kościoła oraz za gratisowe użyczenie profesjonalnego sprzętu służącego do wykonania tych wymagających i niebezpiecznych prac.

– z serca dziękujemy pewnej Rodzinie z Zaklikowa, która prosiła o anonimowość, za sfinansowanie zakupu profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego na pielgrzymkę. Najbliższe wyjście do Karkówki w Pierwszą Sobotę czerwca powinno przebiegać – mamy taką nadzieję – w komfortowych warunkach audio – wizualnych. Bóg zapłać za ten dar serca!

14. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej +Janusz Wojciech Niezabitowski z Zaklikowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa