«

»

Maj 17

Dekanalny Konkurs Biblijny

Dzieci i młodzież z pięciu parafii dekanatu zaklikowskiego wzięli udział w finale dekanalnym XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Sapińskiego w Zaklikowie pod opieką katechetów przybyło 16 finalistów – 8 osób ze Szkół Podstawowych (klasy 5 i 6) oraz 8 osób z Gimnazjów.

Reprezentanci parafii Trzydnik Duży, Szczecyn, Gościeradów, Borów i Zaklików w tym roku musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu Ewangelii wg. św. Łukasza wraz ze wstępem i przypisami z Biblii Tysiąclecia.

Do finału diecezjalnego, który odbędzie się 31 maja w Sandomierzu awansowały po dwie osoby z danej kategorii:

 • Szkoła Podstawowa:

  1 miejsce – Patryk Zboch z parafii Borów (SP w Janiszowie)

  2 miejsce -Wiola Marchut z parafii Zaklików (ZSO w Zaklikowie)

 • Gimnazjum:

  1 miejsce – Weronika Pęzioł z parafii Zaklików (ZS w Zdziechowicach)

  2 miejsce – Aleksandra Zawisza z parafii Gościeradów (ZS w Wólce Gościeradowskiej)

  Na zakończenie spotkania konkursowego przyszedł czas na wręczenie nagród. Gratulacje uczniom i katechetom złożył Ksiądz Proboszcz Michał Mierzwa oraz Pan Dyrektor ZSO w Zaklikowie Waldemar Plennikowski. Każdy z uczestników otrzymał upominek – “Modlitewnik młodych”, zaś laureaci nagrody w postaci najnowszych nagrań CD i DVD z wypowiedziami ks. Piotra Pawlukiewicza i ks. Bogusława Kowalskiego “Czarny humor, czyli o Kościele na wesoło”

  Zwieńczeniem konkursu był poczęstunek w postaci pączków oraz napojów.