«

»

Maj 13

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.05.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkanocna, Rok A – 14.05.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Tomasz Łukasik, s. Jana i Jadwigi, ur. w Janowie Lubelskim, zam. w Potoczku, par. Brzeziny z Edytą Rachwał, c. Zenona i Alfredy, ur. w Janowie Lubelskim, zam w Zaklikowie – zapowiedź druga.

2. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca maja – kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za systematyczne wsparcie finansowe!

3. Podajemy terminarz zbiórek 6 jednostek, wchodzących w skład utworzonego przy naszej Parafii 5 Szczepu Harcerskiego, który liczy obecnie ponad 130 osób z grona dzieci i młodzieży:

– 15 Gromada Zuchowa (klasy 1 i 2 SP) – piątek, 16.00-17.00
– 25 Gromada Zuchowa (klasy 3 SP) – piątek, 17.00-18.00
– 35 Drużyna Harcerska (klasy 4 SP) – czwartek, 16.00-17.00
– 45 Drużyna Harcerska (klasy 5 SP) – czwartek, 17.00-18.00
– 55 Drużyna Harcerska (klasy 6 SP) – czwartek, 18.00-19.00
– 65 Drużyna Starszoharcerska (Gimnazjum i starsi) – piątek, 18.00-19.00

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Pięć minut wcześniej będzie kontynuowana nauka śpiewu nowych pieśni liturgicznych.

5. We wtorek, 16 maja, przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.

6. Rodziców zuchów i harcerzy zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 18 maja, o godz. 19.00 w kościele, natomiast Rodziców dzieci i młodzieży z grup parafialnych, udających się na czerwcowy wyjazd w Bieszczady, zapraszamy na spotkanie również w czwartek o godz. 19.30 w kościele.

7. Rozpoczynamy próby przed uroczystością I Komunii świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na pierwszą próbę, która odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 16.00 w kościele.

8. Siostry Józefitki z Radnej Góry zapraszają dziewczęta od II klasy Gimnazjum na Wielkie Święto Młodych – od piątku do niedzieli, które zakończy się Piknikem Rodzinno – Zakonnym w przyszłą niedzielę. Szczegóły znajdziemy na plakatach informacyjnych zamieszczonych w gablotce parafialnej.

9. W sprawach pilnych i ważnych, dla usprawnienia i ułatwienia kontaktu z kancelarią parafialną, został uruchomiony kontaktowy telefon komórkowy pod numerem 784 690 299. Jest on uwidoczniony na naszej stronie internetowej, w gablotce oraz przy kancelarii parafialnej.

10. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Podziękowania:

– panu Dariuszowi Oszust dziękujemy za pomalowanie kolejnego pomieszczenia w Oratorium św. Wojciecha. W tym odnawianym budynku pozostaje jeszcze do wykonania kuchnia, zaplecze kuchenne oraz sanitariaty,

– wyrażamy wdzięczność kolejnym rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o sprzątanie naszej świątyni. W poniedziałek, 8 maja, sprzątali: Agnieszka Kozłowska, Małgorzata Ziółkowska, Urszula Sudoł, Anna Kazula, Agnieszka Lipińska, Ewelina Fila, Agnieszka Flis, Małgorzata Zakościelna, Alicja Tokarczyk, Anna i Radomir Strug oraz Paweł Mazurek. Natomiast w sobotę, 13 maja, sprzątali: Ewelina Guzik, Iwona Sapińska, Wioletta Gąska, Małgorzata Wróblewska, Ewa Stanicka, Dorota i Waldemar Tur, Małgorzata Pokwapisz, Anna Zawół i Grażyna Pęzioł,

– rodzicom sprzątającym w poprzednią sobotę oraz w poniedziałek i sobotę tego tygodnia dziękujemy również za ofiarę pieniężną złożoną na kwiaty oraz na nowe kwietniki, które zostaną zakupione do prezbiterium,

– pani Agnieszce Pąk składamy dzięki za podjęcie się bezinteresownego przygotowywania kompozycji kwiatowych w naszej świątyni na każdą niedzielę i święta – efekty jej pracy możemy podziwiać już dziś.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa