«

»

Maj 06

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.05.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Wielkanocna, Rok A – 07.05.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: 1/ Adrian Frączek, s. Sławomira i Teresy, ur. w Kraśniku, zam. Salomin, par. Gościeradów z Justyną Woźniak, c. Mariana i Heleny, ur. w Stalowej Woli, zam. w Zaklikowie – zapowiedź druga; 2/ Łukasz Bogdan Pieróg, s. Edwarda i Barbary, ur. w Stalowej Woli, zam. Zdziechowice Pierwsze, par. Zaklików z Lucyną Pałka, c. Zbigniewa i Marii, ur. w Stalowej Woli, zam. Zdziechowice Pierwsze, par. Zaklików – zapowiedź druga; 3/ Przemysław Ernest Nawrocki, s. Piotra i Anny, ur. w Parczewie, zam. Łysaków Kolonia, par. Zaklików z Wiolettą Magdaleną Miękina, c. Mirosława i Krystyny, ur. w Kraśniku, zam. w Zaklikowie – zapowiedź druga; 4/ Roman Brankiewicz, s. Marka i Barbary, ur. w Janowie Lubelskim, zam. w Potoku Wielkim z Sylwią Marianną Błażejczak, c. Krzysztofa i Lilly, ur. w Stalowej Woli, zam. Stare Baraki, par. Zaklików – zapowiedź druga; 5/ Tomasz Łukasik, s. Jana i Jadwigi, ur. w Janowie Lubelskim, zam. W Potoczku, par. Brzeziny z Edytą Rachwał, c. Zenona i Alfredy, ur. w Janowie Lubelskim, zam w Zaklikowie – zapowiedź pierwsza.

2. Dzisiaj, w czwartą Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca maja, a więc zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej.

3. W minionym tygodniu w naszej harcówce odbyły się pierwsze zbiórki zuchowe i harcerskie. W czwartek spotkały się dzieci z klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej /60 osób/ oraz z Gimnazjum /20 osób/, zaś w piątek odbyła się zbiórka gromady zuchowej, w której uczestniczyło 51 dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej. W związku z tak licznym zainteresowaniem harcerstwem zaistniała konieczność podziału na dwie gromady zuchowe, dwie drużyny harcerskie i jedną drużynę starszoharcerską. W najbliższy czwartek, od godz. 16.00 – 18.00 odbędzie się zbiórka dla harcerzy i harcerzy starszych z wyjściem do Ośrodka na Kopcu w Zaklikowie, gdzie zostaną podane nowe terminy zbiórek, w piątek zaś od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy zuchy z klasy I i II Szkoły Podstawowej, a od godz. 17.00 do 18.00 zuchy z klasy III Szkoły Podstawowej.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Pięć minut wcześniej będzie prowadzona nauka śpiewu nowych pieśni liturgicznych.

5. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji sandomierskiej. Zaś we wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Rodzinę Serca Jezusowego.

6. W przyszłą niedzielę – jest to druga niedziela miesiąca maja – kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. W miesiącu kwietniu złożyliśmy 117 kopert na sumę 3 010 złotych / trzy tysiące dziesięć złotych /. Bóg zapłać!

7. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

8. Sołtys Zdziechowic Pierwszych zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 14 maja, o godz. 14.00 w remizie OSP Zdziechowice.

9. Podziękowania:

– 1 maja, w miniony poniedziałek, ponad 100 osobowa wspólnota dzieci i młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w Dniu Otwartej Furty WSD w Sandomierzu. Dziękujemy tym, którzy sprawowali opiekę nad – jak się okazało – najliczniejszą grupą spośród wszystkich parafii naszej diecezji, a więc: Dorocie Paszko, Agnieszce Krawczyk, Wioletcie Przywara, Marii Słapczyńskiej, Alicji Tokarczyk, Izabeli Spyra, Sylwii Janiszewskiej, Joannie Janik, Izabeli Michalczak i Renacie Czerwińskiej.

– Panu Jerzemu Orzechowskiemu za bezinteresowne pomalowanie kolejnego pomieszczenia oraz paniom ze Scholi Cantate Deo za różnorodne prace porządkowo – artystyczne w Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– Pani Annie Rząd, właścicielce Hurtowni Ogólnobudowlanej Fas Dom, za wiele materiałów przekazanych do wyposażenia i upiększenia Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – za wczorajsze gruntowne posprzątanie naszej świątyni. Pierwszą, czyli pionierską w tym dziele ekipę stanowili: Izabela Wieczorek, Alicja Tokarczyk, Barbara i Grzegorz Siembida, Anna i Radomir Strug, Lucyna Tyzak, Iwona Ciesielska-Kozieł, Magdalena Pankowska i Renata Oszust. Bóg zapłać! W miesiącu maju świątynia będzie sprzątana w każdy poniedziałek i w każdą sobotę.

– Wszystkim, którzy tak licznie – ponad 500 osób! – uczestniczyli we wczorajszej modlitwie Jubileuszowej Pierwszej Soboty miesiąca maja – na początku w naszej świątyni, a potem na trasie pielgrzymkowej. Gospodarzom miejsca, czyli mieszkańcom Antoniówki oraz części Dąbrowy, dziękujemy za staropolską piękną gościnność widoczną na przygotowanych stołach i za otwarte serce dla tak dużej grupy pielgrzymów. Ministrantom i młodzieży z KSM dziękujemy za pomoc “techniczną” na trasie; strażakom za zaangażowanie w zabezpieczeniu porządku; tak licznie wędrującym dzieciom, młodzieży i wszystkim – bez wyjątku – pielgrzymom dziękujemy za radość wyśpiewywaną podczas tej niezapomnianej wędrówki “fatimskiej”. Panu Mirosławowi Pankowskiemu raz jeszcze dziękujemy za zorganizowanie i zasponsorowanie autokaru dla pielgrzymów na drogę powrotną do Zaklikowa. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 1/ +Aleksandra Pikuła – Zdziechowice; 2/ + Marianna Bodnar – Nowe Baraki.
Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa