«

»

Maj 05

Pierwsza zbiórka Gromady Zuchowej

W piątkowe popołudnie nasza harcówka wypełniła się zuchami, czyli dziećmi z klas 1- 3 Szkoły Podstawowej. A przybyło ich dokładnie 51 osób!

Druhna drużynowa Marta Twardygrosz wraz z Przybocznymi – druhną Alicją Tokarczyk, druhną Katarzyną Daniel  i druhną Anetą Janiszewską przygotowały wiele atrakcji – każdy zuch bawił się znakomicie! Do kadry dołączyła kolejna drużynowa – druhna Anna Surdel!

Podczas zbiórki zuchy zobaczyły, co to znaczy “zawiązać krąg” oraz nauczyły się kilku zuchowych piosenek i pląsów. W celu lepszego zapoznania ze sobą każde dziecko się przestawiło, a dla utrwalenia imion posłużyła zabawa z rozpoznawaniem druhen i druhów. Na zakończenie wszyscy wykonali czapki z gazet, po czym zawiązano krąg, zaśpiewano “Bratnie słowo” oraz puszczono “iskierkę przyjaźni.”

W związku z bardzo licznym zainteresowaniem zuchy zostały podzielone na dwie odrębne Gromady.

Zbiórki odbywać się będą w następujących terminach:

– klasy I oraz II SP – piątek, godz. 16.00-17.00 (drużynowa – druhna Marta Twardygrosz)

– klasy III SP – piątek, godz. 17.00-18.00 (drużynowa – druhna Anna Surdel)

 

Zapraszamy!!!