«

»

Maj 01

Dzień Otwartej Furty w Sandomierzu

Dzieci i młodzież z zaklikowskiej parafii na czele z księżmi i opiekunami uczestniczyli w corocznym Dniu Otwartej Furty Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

XVII edycja tego wyjątkowego wydarzenia, którego inicjatorem jest nasz ks. Proboszcz Michał Mierzwa (wieloletni Rektor sandomierskiej Alma Mater), przyciągnęła kilka tysięcy dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu diecezji sandomierskiej oraz wielu turystów z całej Polski. W grupie tej znalazła się liczna, bo ponad 100 – osobowa reprezentacja parafii Zaklików.

W programie dnia był czas na Mszę świętą “polową” i adorację Najświętszego Sakramentu, występ zespołu „Siewcy Lednicy”, zabawę z wodzirejami z „Trio z Rio”, występy młodych artystów, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, rozgrywki sportowe, zwiedzanie budynków seminaryjnych i wystaw – m.in. misyjnej. Każdy mógł się posilić seminaryjnym bigosem i kiełbaskami z grilla, czy też watą cukrową i innymi słodyczami. Dużą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie, trampoliny, strzelnica i  “loteria fantowa”, w której wszyscy wygrywali ciekawą pamiątkę. Na zakończenie spotkania tuż przed Nabożeństwem Majowym odbyło się losowanie głównym nagród. Wśród szczęśliwych zwycięzców znalazła się nasza mała parafianka Dominika Sekulska, która wygrała tablet!

Opiekę nad, jak się okazuje, najliczniejszą grupą spośród wszystkich parafii naszej diecezji sprawowały Panie z Zaklikowa i ze Zdziechowic: Dorota Paszko, Agnieszka Krawczyk, Wioletta Przywara, Maria Słapczyńska, Alicja Tokarczyk, Izabela Spyra, Sylwia Janiszewska, Joanna Janik, Izabela Michalczak i Renata Czerwińska.  Stroną organizacyjną zajęli się zaś – Ks. Proboszcz Michał Mierzwa i Ks. Kamil Dziurdź.

Wyjazd wypełniony śpiewem przy gitarze podczas podróży oraz modlitwą, radością i zabawą w sandomierskim Wyższym Seminarium Duchownym z pewnością przyczyni się do jeszcze większej integracji dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz ich czynnego włączania się w jej życie na co dzień!

 

(zdjęcia – Archiwum Parafii)