«

»

Kwi 29

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkanocna, Rok A – 30.04.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: 1/ Adrian Frączek, s. Sławomira i Teresy, ur. w Kraśniku, zam. Salomin, par. Gościeradów z Justyną Woźniak, c. Mariana i Heleny, ur. w Stalowej Woli, zam. w Zaklikowie – zapowiedź pierwsza; 2/ Łukasz Bogdan Pieróg, s. Edwarda i Barbary, ur. w Stalowej Woli, zam. Zdziechowice Pierwsze, par. Zaklików z Lucyną Pałka, c. Zbigniewa i Marii, ur. w Stalowej Woli, zam. Zdziechowice Pierwsze, par. Zaklików – zapowiedź pierwsza; 3/ Przemysław Ernest Nawrocki, s. Piotra i Anny, ur. w Parczewie, zam. Łysaków Kolonia, par. Zaklików z Wiolettą Magdaleną Miękina, c. Mirosława i Krystyny, ur. w Kraśniku, zam. w Zaklikowie – zapowiedź pierwsza; 4/ Roman Brankiewicz, s. Marka i Barbary, ur. w Janowie Lubelskim, zam. w Potoku Wielkim z Sylwią Marianną Błażejczak, c. Krzysztofa i Lilly, ur. w Stalowej Woli, zam. Stare Baraki, par. Zaklików – zapowiedź pierwsza.

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00, 6 dziewczynek zostanie przyjętych do grona Scholi Dziecięcej “Ignis” oraz 3 chłopców zostanie włączonych w grono ministrantów. Módlmy się o wytrwałość dla nich w tej pięknej służbie blisko ołtarza. Natomiast po Mszy świętej zapraszamy Rodziców dzieci I-Komunijnych na comiesięczne spotkanie formacyjno-informacyjne.

3. Również dzisiaj, w ramach Majówki 2017, o godz. 19.00 w sali widowiskowej GOK odbędzie się koncert ukraińskiego zespołu TROYE ZILLA ze Lwowa. Wstęp wolny! Cały program “majówkowy” jest umieszczony w gablotce parafialnej!

4. Jutro (poniedziałek) 1 maja ponad 100 osób z naszej parafii z grona dzieci i młodzieży udaje się na Dzień Otwartej Furty WSD w Sandomierzu. Wyjazd o godz. 8.15 spod szkoły w Zdziechowicach i o godz. 8.30 z przystanku przy Rynku w Zaklikowie. Prosimy, aby w zakrystii złożyć zaległe zgody od Rodziców. Koszt wyjazdu – 10 zł od osoby (połowę kwoty finansuje Parafia).

5. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 16.30, będziemy wyśpiewywali chwałę Maryi każdego dnia na inną melodię litanijną, a w każdy czwartek uczcimy Matkę Boga i naszą Matkę litanią śpiewaną w języku łacińskim. Zapraszamy więc wszystkich! Dzieci uczestniczące w majówce będą otrzymywały obrazki, które utworzą wizerunek przedstawiający Matkę Bożą Fatimską z trójką dzieci: Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem. Przed każdą majówką będzie prowadzona nauka śpiewu melodii litanii oraz nowych pieśni maryjnych, dlatego prosimy o przybycie od 5 do 7 minut wcześniej.

6. W środę, 3 maja, święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Zbiórka przed główną Mszą świętą będzie o godz. 10.45 przy GOK i stamtąd rozpocznie się przemarsz do kościoła na Eucharystię o godz. 11.00, po zakończeniu której udamy się na Rynek naszego miasta i tam – po złożeniu wieńców przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego – będzie okolicznościowe wystąpienie Pana Burmistrza Zdzisława Wójcika oraz koncert Orkiestry Dętej OSP Zdziechowice.

7. W czwartek, 4 maja, przypada Pierwszy Czwartek miesiąca maja. Po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.

8. W piątek, 5 maja, a jest to Pierwszy Piątek miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – po Mszy świętej porannej.

9. W Pierwszą Sobotę miesiąca maja /06.05./ po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. O godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta za strażaków zmarłych /o ich wieczną szczęśliwość/ i strażaków żyjących /o Boże błogosławieństwo/ z całej Gminy Zaklików. Natomiast w tym dniu nie będzie majówki o godz. 17.30, a po Mszy świętej wieczornej nie będzie Nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi – “Nasz wieczernik”, ponieważ o godzinie 20.00 rozpoczniemy w kościele celebrowanie Jubileuszowej Pierwszej Soboty Fatimskiej! Porządek tego wieczoru będzie następujący: po pieśni na rozpoczęcie i po odpowiednim przygotowaniu, będzie udzielona Komunia święta tym, którzy obchodzą Pierwsze Soboty miesiąca. Potem sercem i umysłem “przeniesiemy się na chwilę” do Fatimy i wysłuchamy krótkiego opisu pierwszego spotkania Maryi z dziećmi w dniu 13 maja 1917 roku. Następnie, podczas śpiewania kolejnej pieśni “maryjnej” przygotujemy procesję i wyruszymy na trasę pielgrzymkową liczącą 4,5 km i prowadzącą do Antoniówki. W trakcie wędrówki będzie śpiewana majówka, różaniec “fatimski”, będzie również chwila medytacji oraz śpiewy pieśni maryjnych i pielgrzymkowych. Po dojściu do celu, czyli przy kaplicy św. Antoniego, ok. godz. 21.30, nastąpi poświęcenie nowego konfesjonału, który ufundowali Marianna i Wiesław Osiak, a wykonawcą jest Krzysztof Sulowski z Zaklikowa. Ofiarodawcom składamy szczere Bóg zapłać! Natomiast na cały ten wieczór pielgrzymkowo-fatimski zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi: dzieci, młodzież, rodziców, starszych… Przynieśmy ze sobą świece, lampiony, znicze, a także latarki elektryczne i włóżmy wygodne buty na drogę. Gospodarzami ostatniej części tego wieczoru będą mieszkańcy Antoniówki oraz części Dąbrowy. Już teraz mówimy im staropolskie “Bóg zapłać” za ich gościnność! Powrót do domów, ok. godz. 22.30, organizujemy już we własnym zakresie. Pogoda majowa na ten piękny wieczór została “zamówiona”, a strażaków z Zaklikowa i ze Zdziechowic prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu.

10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca maja. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja. W miesiącu kwietniu zostało przekazane na ten cel 456.00 złotych. Bóg zapłać za dar serca!

11. Z radością informujemy, że w minioną środę o godz. 18:00 odbyło się spotkanie harcerskie, prowadzone przez harcerzy ze Szczepu “Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej. Na to spotkanie, w coraz piękniejszej harcówce w “Oratorium św. Wojciecha”, przybyło ponad 160 kandydatów spośród dzieci i młodzieży naszej parafii! W najbliższym tygodniu rozpoczynamy zbiórki harcerskie w naszej harcówce, na które zapraszamy dzieci i młodzież z całej parafii. Zbiórka gromady zuchowej (klasy 1-3 Szkoły Podstawowej) odbędzie się w piątek od godz. 16:00 do 17.00. Zbiórka drużyny harcerskiej (klasy 4-6 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i starsi) odbędzie się w czwartek od godz. 16:00 do 17.00. Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży chcemy utworzyć oddzielną drużynę “starszoharcerską” dla młodzieży z gimnazjalnej i starszej.

12. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Ogłoszenie P. Burmistrza – pomoc żywnościowa (w gablocie parafialnej).

14. Podziękowania:

– harcerkom i harcerzom z 4 Szczepu Harcerskiego “Feniks”, działającego przy Parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli – za spotkanie w kościele w minioną niedzielę,

– zuchom, harcerkom i harcerzom ze Szczepu “Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej – za piękne harcerskie świadectwo z ostatniej środy,

– Panu Krzysztofowi Dobrowolskiemu – za bezinteresowne prace przy instalacji elektrycznej w budynku “Oratorium św. Wojciecha”,

– młodzieży z grona ministrantów i KSM- u – za pomoc w rozbiórce Ciemnicy i Grobu Pańskiego,

– Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – za oddolną inicjatywę w rozpoczęciu systematycznego (w każdy poniedziałek i w sobotę) gruntownego sprzątania naszej świątyni przez cały miesiąc maj. To “dzieło” będzie realizowane od najbliższej soboty. Mamy wielką nadzieję, że będzie to impuls do wprowadzenia na stałe praktyki sprzątania naszej świątyni przez Parafian.

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 1/ +Mirosław Wróblewski – Zaklików; 2/ + Eugeniusz Zegzuła – Zdziechowice Drugie.
Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa