Kwi 26

Harcerskie „świeczkowisko”

Trwa akcja promocyjna  i naborowa do gromad i drużyn harcerskich, które powstają przy naszej Parafii. Po niedzielnej Mszy świętej „harcerskiej”, kiedy gościliśmy 4 Szczep Harcerski „Feniks”, przyszedł czas na spotkanie w harcówce, które poprowadzili harcerze ze Szczepu „Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej.

Harcerskie spotkanie rozpoczęło się w środę 26 kwietnia o godz. 18.00. Początkowo planowane było rozpalenie obrzędowego ogniska, jednak nie pozwoliły na to warunki pogodowe. Harcerze i przyszli harcerze udali się więc do nowej harcówki w budynku „Oratorium św. Wojciecha.”

Mimo ogromnej liczby dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (było ich łącznie ponad 160 osób!) udało się zasiąść do obrzędowego „świeczkowiska.”

Harcerze ze Szczepu „Bieszczadnicy” na czele z instruktorami – hm. Dorotą Nieznalską, ks. phm. Marcinem Hejmanem, pwd. Katarzyną Jaskowską i pwd. Haliną Turek wprowadzili obecnych w harcówce w świat harcerskiej obrzędowości. Poprzez rozpalenie „świeczkowiska” przy śpiewie „Płonie ognisko…”, gawędę, wspólne śpiewy, pląsy i zabawy integracyjne dzieci i młodzież z terenu parafii Zaklików mogli poczuć harcerki klimat.

Po godzinie, która minęła bardzo szybko, zawiązano harcerki krąg, odśpiewano obrzędowe „Już do odwrotu…” i „Bratnie słowo” oraz przekazano sobie iskierkę przyjaźni.

Ks. Proboszcz Michał Mierzwa podziękował harcerzom z Woli Rzeczyckiej za przybycie i poprowadzenie skautowego spotkania. Licznie obecnym przyszłym zuchom i harcerzom wraz z rodzicami wyraził wdzięczność za uczestniczenie w spotkaniu i zaprosił na pierwsze zbiórki.

Ostatnim punktem spotkania było przedstawienie przez ks. pwd. Kamila Dziurdzia kadry zaklikowskiego harcerstwa – drużynowych i przybocznych oraz poinformowanie o terminach zbiórek.

Gromada Zuchowa (klasy 1-3 Szkoły Podstawowej)

– zbiórki w harcówce w piątki od godz. 16.00 do 17.00 (pierwsza zbiórka 5 maja)

• Drużynowa: dh. Marta Twardygrosz

• Przyboczne: dh. Alicja Tokarczyk, dh. Katarzyna Daniel

Drużyna Harcerska (klasy 4-6 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoła Ponadgim.)

– zbiórki w harcówce w czwartki od godz. 16.00 do 17.00 (pierwsza zbiórka 4 maja)

• Drużynowy: ks. pwd. Kamil Dziurdź

• Przyboczni: pwd. Teresa Marczewska, dh. Ewelina Skorupa, phm. Dariusz Mróz

ZAPRASZAMY!