«

»

Kwi 26

Harcerskie “świeczkowisko”

Trwa akcja promocyjna  i naborowa do gromad i drużyn harcerskich, które powstają przy naszej Parafii. Po niedzielnej Mszy świętej “harcerskiej”, kiedy gościliśmy 4 Szczep Harcerski “Feniks”, przyszedł czas na spotkanie w harcówce, które poprowadzili harcerze ze Szczepu “Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej.

Harcerskie spotkanie rozpoczęło się w środę 26 kwietnia o godz. 18.00. Początkowo planowane było rozpalenie obrzędowego ogniska, jednak nie pozwoliły na to warunki pogodowe. Harcerze i przyszli harcerze udali się więc do nowej harcówki w budynku “Oratorium św. Wojciecha.”

Mimo ogromnej liczby dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (było ich łącznie ponad 160 osób!) udało się zasiąść do obrzędowego “świeczkowiska.”

Harcerze ze Szczepu “Bieszczadnicy” na czele z instruktorami – hm. Dorotą Nieznalską, ks. phm. Marcinem Hejmanem, pwd. Katarzyną Jaskowską i pwd. Haliną Turek wprowadzili obecnych w harcówce w świat harcerskiej obrzędowości. Poprzez rozpalenie “świeczkowiska” przy śpiewie “Płonie ognisko…”, gawędę, wspólne śpiewy, pląsy i zabawy integracyjne dzieci i młodzież z terenu parafii Zaklików mogli poczuć harcerki klimat.

Po godzinie, która minęła bardzo szybko, zawiązano harcerki krąg, odśpiewano obrzędowe “Już do odwrotu…” i “Bratnie słowo” oraz przekazano sobie iskierkę przyjaźni.

Ks. Proboszcz Michał Mierzwa podziękował harcerzom z Woli Rzeczyckiej za przybycie i poprowadzenie skautowego spotkania. Licznie obecnym przyszłym zuchom i harcerzom wraz z rodzicami wyraził wdzięczność za uczestniczenie w spotkaniu i zaprosił na pierwsze zbiórki.

Ostatnim punktem spotkania było przedstawienie przez ks. pwd. Kamila Dziurdzia kadry zaklikowskiego harcerstwa – drużynowych i przybocznych oraz poinformowanie o terminach zbiórek.

Gromada Zuchowa (klasy 1-3 Szkoły Podstawowej)

– zbiórki w harcówce w piątki od godz. 16.00 do 17.00 (pierwsza zbiórka 5 maja)

  • Drużynowa: dh. Marta Twardygrosz

  • Przyboczne: dh. Alicja Tokarczyk, dh. Katarzyna Daniel

 

Drużyna Harcerska (klasy 4-6 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoła Ponadgim.)

– zbiórki w harcówce w czwartki od godz. 16.00 do 17.00 (pierwsza zbiórka 4 maja)

  • Drużynowy: ks. pwd. Kamil Dziurdź

  • Przyboczni: pwd. Teresa Marczewska, dh. Ewelina Skorupa, phm. Dariusz Mróz

ZAPRASZAMY!

CZUWAJ!

 

(zdjęcia – Izabela Zmysłowska)