«

»

Kwi 22

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.04.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, Rok A – 23.04.2017.

1. Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego – kończymy oktawę paschalnej radości Zmartwychwstania Pańskiego oraz rozpoczynamy 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem “Idźcie i głoście”. Po Mszach świętych będziemy mieli możliwość złożenia ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny w Syrii. Ofiary te zostaną przekazane Caritas diecezji sandomierskiej.

2. Także dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 gościć będziemy harcerzy z 4 Szczepu Harcerskiego “Feniks”, działającego przy Parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli – włączą się oni w liturgię Mszy świętej “harcerskiej” oraz opowiedzą nam o swojej harcerskiej przygodzie.

3. Również dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian do naszej świątyni na godz. 15.00, na nabożeństwo “W Godzinie Miłosierdzia Bożego”, podczas którego – w modlitewnej łączności z pielgrzymami zgromadzonymi w Łagiewnikach – uczcimy Chrystusa Miłosiernego.

4. Jutro – liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. We wtorek zaś – święto św. Marka Ewangelisty – jest to dzień modlitw o urodzaje.

5. W środę, 26 kwietnia, o godz. 18.00 (uwaga! zmiana terminu – nie w czwartek o godz. 17.00 jak zostało ogłoszone w Poniedziałek Wielkanocny!) przy budynku “Oratorium św. Wojciecha” odbędzie się obrzędowe harcerskie ognisko, poprowadzone przez harcerzy ze Szczepu “Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej. Śpiewem przy gitarze, zabawą i gawędą nasi Goście przybliżą nam harcerskie klimaty. Zapraszamy na to ognisko dzieci ze Szkoły Podstawowej (począwszy od klasy pierwszej) wraz z Rodzicami oraz młodzież z Gimnazjum, a także i ponadgimnazjalną – będzie wtedy możliwość uzyskania bliższych informacji i zapisania się do harcerstwa.

6. Maturzystów wraz z rodzicami, dyrekcją i nauczycielami zapraszamy w piątek, 28 kwietnia na godz. 11.00, na Mszę świętą dziękczynną za lata nauki, z prośbą o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości. W tym dniu przypada także 25 rocznica sakry Biskupa Seniora Wacława Świerzawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

7. W sobotę, 29 kwietnia, liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła oraz Patronki Europy. Jest to również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej dla dzieci o godz. 11.00 będzie miało miejsce przyjęcie do Scholi Dziecięcej “Ignis” sześciu nowych dziewczynek (schola liczy już ponad 50 osób!), a do systematycznie powiększającego się grona ministrantów zostanie przyjętych trzech kolejnych chłopców.

9. Rodziców dzieci I-Komunijnych zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjno-informacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.

10. Organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, który odbędzie się 1 maja (poniedziałek). W programie m.in. występ zespołu “Siewcy Lednicy”, zabawa z wodzirejami z “Trio z Rio”, występy młodych artystów, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, rozgrywki sportowe, zwiedzanie budynków seminaryjnych, wystawa misyjna i smaczne posiłki. Koszt wyjazdu – 10 zł/os. (połowę finansuje Parafia). Zapisy w zakrystii i w szkole u katechetów.

11. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów.

12. Ogłoszenie P. Burmistrza – pomoc żywnościowa (w gablocie parafialnej).

13. Ciąg dalszy podziękowań “poświątecznych”:

– Dziękujemy za ofiary złożone podczas Wielkiego Postu z przeznaczeniem “na kwiaty”. Dekoracje kwiatowe w Ciemnicy i wokół Bożego Grobu oraz “uśmiechające się” do nas od głównego ołtarza tulipany zostały zakupione w znacznej części ze złożonych na ten cel ofiar. Bóg zapłać!

– Dzieciom, które złożyły “Skarbonki miłosierdzia – Jałmużna Wielkopostna 2017” dziękujemy za ich piękny dar serca. W pierwszej połowie maja planujemy spotkanie dla nich oraz dla ich Rodziców i wtedy zadecydujemy na jaki cel przeznaczymy te ofiary.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 1/ +Zygmunt Kowalik – Zaklików; 2/ + Cecylia Chojarska – Zaklików. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa