«

»

Kwi 16

Rezurekcja 2017

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Tę radosną wieść punktualnie o godz. 6.00 oznajmił Parafianom Ksiądz Proboszcz Michał Mierzwa, który przewodniczył Mszy świętej Rezurekcyjnej.

Przy akompaniamencie wybuchów petard oznajmiających radość zmartwychwstania i radosnym śpiewie od Grobu Pańskiego ruszyła uroczysta procesja. Na jej czele strażacy nieśli krzyż i figurę Jezusa Zmartwychwstałego. Za nimi podążały barwne chorągwie i feretrony – ozdobne dwustronne obrazy z wizerunkami świętych. Następnie maszerowali strażacy, pełniący wcześniej całonocną wartę przy Grobie Pańskim oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Pod baldachimem Ksiądz Proboszcz niósł w monstrancji Najświętszy Sakrament. Za Chrustusem podążały rzesze Parafian i Gości.

Po trzykrotnym okrążeniu świątyni procesja powróciła do jej wnętrza, gdzie Główny Celebrans udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Rozpoczęła się Eucharystia, ubogacona śpiewem Chóru Parafialnego “Gloria” oraz obecnością i zaangażowaniem w Liturgię Słowa miejscowych strażaków z OSP Zaklików i OSP Zdziechowice. Ks. Michał Mierzwa w homilii wskazał na zwycięstwo Zmartwychwstałego nad śmiercią, piekłem i szatanem, podkreślając, że owe triumfy mogą się dokonywać każdego dnia w naszym życiu dzięki bliskości Boga i bliźniego.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz w imieniu swoimi i kapłanów współpracowników złożył Parafianom i Gościom świąteczne życzenia – aby ich codzienność wypełniała radość, miłość i wdzięczność. Podziękował także wszystkim za bardzo liczną obecność podczas tegorocznego Triduum Paschalnego oraz tym, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu oprawy Świąt Wielkanocnych.

 

(zdjęcia: Sylwia Janiszewska)