«

»

Kwi 16

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, 17.04.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, Rok A – 09.04.2017.

1. Trwamy w Oktawie paschalnej radości Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła w Lublinie. Bóg zapłać za ofiary!

2. W piątek – z racji Oktawy Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Od najbliższej niedzieli, czyli od niedzieli Miłosierdzia Bożego, Msze święte dla dzieci będą sprawowane o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci i ich Rodziców!

4. Organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu na Dzień Otwartej Furty, który odbędzie się 1 maja (poniedziałek). Zapisy w zakrystii i u katechetów w szkole. Połowę opłaty za przejazd autokarem pokryje parafia.

5. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, przekazywanymi w ogłoszeniach duszpasterskich, rozpoczynamy nabór do reaktywowanego przy naszej parafii harcerstwa, a więc przede wszystkim do gromady zuchowej (klasy od 1 do 3 Szkoły Podstawowej) oraz do drużyny harcerskiej (klasy od 4 do 6 Szkoły Podstawowej). Zapraszamy także chętną młodzież gimnazjalną i starszą. Z prezentacją harcerstwa i naborem do drużyn zuchowych i harcerskich związane będą dwa wydarzenia:

– pierwsze będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę 23 kwietnia. Wtedy to na Mszy św. o godz. 11.00 gościć będziemy harcerzy z 4 Szczepu Harcerskiego “Feniks”, działającego przy Parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli – przygotują oni liturgię Mszy świętej “harcerskiej” oraz – po Mszy świętej – opowiedzą nam o swojej harcerskiej przygodzie;

– drugie zaś wydarzenie odbędzie się w następnym tygodniu, w srode, 26 kwietnia o godz. 18.00. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież wraz z rodzicami na harcerskie ognisko na placu przy Oratorium św. Wojciecha. Spotkanie przy ognisku poprowadzą harcerze ze Szczepu “Bieszczadnicy” z parafii Wola Rzeczycka, którzy poprzez śpiewy przy gitarze, gawędy i zabawy przybliżą nam harcerskie klimaty. Będzie wtedy możliwość uzyskania szczegółowych informacji i zapisania się do harcerstwa.

Z radością informujemy, że chęć zaangażowania się wyraziło 8 dorosłych osób z doświadczeniem harcerskim, które utworzą kadrę wychowawczą dla naszych harcerzy – dziękujemy im za to oraz za dotychczasowe zaangażowanie w upiększanie harcówki.

6. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do czytelnictwa!

7. Podziękowania “poświąteczne”:

– Dziękujemy za pomoc w wykonaniu Ciemnicy i Bożego Grobu: Ministrantom Starszym na czele z Pawłem Danielem oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży na czele z Prezesem Oddziału Aleksandrą Pokwapisz. Szczególne dzięki za zaangażowanie składamy Pani Izabeli Spyra, Pani Alicji Tokarczyk, Panu Kamilowi Bryczkowi, Panu Kościelnego Tadeuszowi Sobali oraz Ks. Piotrowi. Natomiast Ks. Kamilowi dziękujemy za koncepcję, organizację materiałów oraz za artystyczne wykonanie dekoracji.

– Słowa wdzięczności i uznania kierujemy w stronę Pani Agnieszki Pąk z Zaklikowa oraz jej współpracownicy Pani Grażyny Swara ze Stalowej Woli – za wykonanie wszystkich dekoracji kwiatowych w naszym kościele.

– Wdzięczność naszą wyrażamy także Pani Sylwii Janiszewskiej – za wykonanie profesjonalnej dokumentacji fotograficznej z Triduum Paschalnego i z Rezurekcji. Fotki jej autorstwa znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

– Podziękowanie składamy tym wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem ubogacili Liturgię Triduum Paschalnego oraz Liturgię Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, a więc: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Scholi Dziecięcej “Ignis”, Scholi “Cantate Deo”, Chórowi Parafialnemu “Gloria”, Parafialnemu Kołu Przyjaciół Radia Maryja, Rodzinie Serca Jezusowego, Kołom Żywego Różańca, Strażakom z OSP Zaklików i OSP Zdziechowice oraz osobom spoza grup duszpasterskich.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa