«

»

Kwi 10

Remont harcówki

Po Świętach Wielkanocnych planowany jest nabór dzieci i młodzieży do reaktywowanych po wielu latach zaklikowskiej gromady zuchowej i drużyny harcerskiej.

Bardzo ważnym miejscem dla harcerzy jest tzw. harcówka – to tam odbywają się skautowe zbiórki i uroczystości. W związku z tym rozpoczęto remont jednego z pomieszczeń starej plebanii, w  ostatnich latach pełniącej funkcję “Oratorium św. Wojciecha”.

Kadra gromady zuchowej i drużyny harcerskiej przy pomocy rodziców przyszłych skautów podjęła się wspomnianego remontu. Jak widać na zdjęciach – harcówka nabiera harcerskiego klimatu.

Wkrótce rozpocznie się nabór do harcerstwa, reaktywowanego przy zaklikowskiej Parafi.  Będzie. się on składał z dwóch części.

W najbliższą niedzielę po świętach 23 kwietnia podczas Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy gościć harcerzy z 4 Szczepu Harcerskiego “Feniks”, działającego przy parafii pw. Opatrzności Bożej w w Stalowej Woli. Środowisko to liczy obecnie ponad 100 zuchów i harcerzy, a zostało założone w 2013 roku przez ks. Kamila Dziurdzia, ówczesnego stalowowolskiego wikariusza. Przygotują oni asystę Mszy świętej harcerskiej oraz podzielą się swoimi wrażeniami z harcerskiej przygody.

Z kolei w czwartek 27 kwietnia na godz. 17.00 przybędą do nas harcerze z prężnie działającego Szczepu “Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej, który również liczy ponad 100 skautów. Przygotują oni spotkanie przy harcerskim ognisku ze śpiewami, gawędami i zabawami, aby pokazać w skrócie niesamowity harcerski klimat. Zaproszeni będą na nie dzieci i młodzież wraz z rodzicami z terenu naszej parafii, którzy chcą rozpocząć harcerską przygodę!

Mamy nadzieję, że dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z Gimnazjum i starsza włączą się w zaklikowską skautową rodzinę!

Czuwaj!