«

»

Kwi 09

Zaklikowskie “Hosanna!” – Niedziela Palmowa 2017

Niedzielą Męki Pańskiej, przeżywaną w Zaklikowie w sposób bardzo uroczysty, wkroczyliśmy w Wielki Tydzień, przygotowujący nas bezpośrednio do najważniejszych Świąt każdego chrześcijanina – Triduum Paschalnego.

Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy świętowany był podczas każdej Mszy świętej poprzez obrzęd poświęcenia palm oraz wysłuchanie opisu Męki Pańskiej w wykonaniu Chóru Parafialnego “Gloria”.

Najbardziej uroczyście świętowano podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Rzesza Parafian, od najmłodszych po najstarszych z palmami w ręku zgromadziła się na zaklikowskim Rynku. Tam Ks. Proboszcz Michał Mierzwa poświęcił palmy. Następnie uroczysty orszak ze śpiewem “Hosanna Synowi Dawidowemu” ruszył w kierunku parafialnej świątyni.

Podczas Eucharystii, celebrowanej przez Ks. Proboszcza Michała Mierzwę, Ks. Wikariusza Piotra Strojnego oraz Ks. Kanonika Henryka Krzyżanowskiego, wierni wysłuchali opisu Męki Pańskiej. Te najważniejsze wydarzenia zbawcze przybliżył zgromadzonym  Chór Parafialny “Gloria” pod dyrekcją Pana Stanisława Długosza. W śpiewaną rolę Jezusa wcielił się Ks. Proboszcz.

Tradycyjnie po Mszy świętej dla dzieci o godz. 11.00 nastąpiło błogosławieństwo indywidualne najmłodszych Parafian i wręczeni im kolejnych obrazków do niedzielnych książeczek “Słuchaj, idź, głoś!”

Bardzo liczne i różnorodne palmy, wykonane przez dzieci i młodzież, po Eucharystii zostały zaniesione do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie, gdzie tradycyjnie wezmą udział w świątecznym konkursie.

Delegacja młodzieży KSM z naszej Parafii razem z młodymi z pozostałych parafii Dekanatu Zaklików pod opieką Ks. Kamila Dziurdzia – Dekanalnego Duszpasterza Dzieci i Młodzieży, wzięła udział w “Diecezjalnym Dniu Młodych” w Sandomierzu. Spotkaniu, na które przybyła młodzież z całej diecezji, przewodniczył Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz.

Szczegóły w linku:

Stawajmy się podobni do Chrystusa