«

»

Kwi 08

Ogłoszenia duszpasterskie – 09.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, Rok A – 09.04.2017.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W Niedzielę Palmową we wszystkich Mszach Świętych obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 gromadzimy się na placu Rynku naszego miasta, gdzie nastąpi poświęcenie palm i wyruszy procesja do kościoła parafialnego, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj – kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Bóg zapłać!

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz tych, którzy pragną włączyć się we wspólnotę Rodzina Serca Jezusowego zapraszamy we wtorek, 11 kwietnia, na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

4. W czwartek, 13 kwietnia, rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, czyli trzy dni przeżywania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielki Czwartek: przed południem, o godz. 10.00, w Katedrze sandomierskiej Ksiądz Biskup Ordynariusz będzie sprawował Mszę świętą, podczas której poświęci oleje używane przy udzielaniu w Parafii Sakramentów: Chrztu świętego, Bierzmowania i Namaszczenia chorych. W naszym kościele gromadzimy się o godz. 18.00 na uroczystą Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej. Podziękujemy Chrystusowi za ustanowienie w tym dniu dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 17.30 – ostatnia, w tym Wielkim Poście, Droga krzyżowa dla dzieci. Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do “Ciemnicy” i będzie możliwość adoracji Chrystusa Pana do godz. 22.00.

Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku, w którym Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Adoracja Chrystusa od godziny 8.00 rano według grafiku umieszczonego w gablotce parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. O godz. 17.30 Droga krzyżowa, a po niej o godz. 18.00 rozpoczynamy Liturgię Wielkiego Piątku, na którą składa się: liturgia Słowa, wyjątkowo uroczysta Modlitwa powszechna, adoracja Krzyża oraz Komunia święta, po zakończeniu której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Bożego Grobu i tam adorowany do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota jest czasem naszego trwania na modlitwie przy Grobie Pańskim. Porządek wydarzeń duszpasterskich, obejmujący poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny oraz Adorację przy Grobie Pańskim, zamieszczony jest w gablotce parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.

5. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – jest to najważniejsza niedziela roku liturgicznego. Rezurekcja o godz. 6.00 rano, a potem Msze święte o godz. 9.00, o 10.00 w Karkówce i o 11.00 w parafii. Nie będzie Mszy świętej wieczornej. Podobnie i w Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte: 7.30; 9.00, o g. 10.00 Karkówka i o 11.00 w kościele parafialnym.

6. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do czytelnictwa! Także u ministrantów można zaopatrzyć się w baranka wielkanocnego z czekolady białej, w ramach akcji “Caritas” – pomoc ubogim dzieciom.

7. Panu Dariuszowi Oszust z Zaklikowa dziękujemy za bezinteresowne wykonanie prac remontowo-malarskich w Oratorium św. Wojciecha w pomieszczeniu przygotowywanym na harcówkę dla naszych Zuchów i Harcerzy. Bóg zapłać za ten dar serca!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa