«

»

Kwi 01

Ogłoszenia duszpasterskie – 02.04.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 02.04.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Tomasz Paweł Zboch, s. Józefa i Stanisławy, ur. w Radomyślu n/Sanem, zam. tamże, z Edytą Magdaleną Bodnar, c. Józefa i Anny, ur. w Kraśniku, zam. Baraki Nowe, par. Zaklików – zapowiedź druga.

2. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca kwietnia – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej.

3. Również dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. Członków Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę Wspólnotę zapraszamy we wtorek, 4 kwietnia, na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po Mszy świętej na spotkanie formacyjne.

5. W czwartek, 6 kwietnia, przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Po Mszach świętych – Nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Natomiast o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy!

6. W piątek 7 kwietnia, a jest to Pierwszy Piątek miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – po Mszy świętej porannej. Natomiast pół godziny przed Mszą świętą wieczorną będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.   Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową po Mieście, prowadzącą następującymi ulicami: Kościelną, Okólną, Krzywą, Piłsudskiego, Anny Nagórskiej i zakończenie przed kościołem św. Anny. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych i dla młodzieży, tak jak w poprzednich tygodniach.

7. Obłożnie chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w czwartek 6 kwietnia od godz. 14.00. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii dzisiaj po Mszach świętych.

8. Liturgia najbliższej niedzieli, zwanej Niedzielą Palmową, wprowadza nas w przeżywanie zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 zgromadzimy się na Rynku naszego miasta, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i rozpocznie się procesja z palmami na sprawowanie Eucharystii w naszej świątyni.

9. Również w przyszłą niedzielę – jest to druga niedziela miesiąca kwietnia – kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. W miesiącu marcu złożyliśmy 102 koperty na sumę 2640 złotych / dwa tysiące sześćset czterdzieści złotych /. Bóg zapłać za hojność!

10. Także w tym dniu, 9 kwietnia, w GOK w Zaklikowie w godz. 10.00 – 15.00 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców pod nazwą “Dzień Dawcy Szpiku”. Szczegóły znajdziemy w gablotce parafialnej.

11. Ponawiamy informację P. Burmistrza, dotyczącą zgłaszania się osób zainteresowanych pomocą żywnościową. Szczegóły znajdują się w gablotce parafialnej.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny i WPiS – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do czytelnictwa! Także u ministrantów można zaopatrzyć się w baranka wielkanocnego z czekolady białej, w ramach akcji “Caritas” – pomoc ubogim dzieciom.

13. Pani Izabeli Michalczak ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za wykonanie nowych zasłon na krzyże w naszym kościele i zakrystii, a Panu Tomaszowi Krawczyk składamy podziękowania za wykonanie nowych stelaży pod dekorację “Ciemnicy” oraz Grobu Pańskiego w naszej świątyni. Bóg zapłać za te dary serca!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa