«

»

Mar 31

“Każdy niesie swój krzyż…” – Droga krzyżowa dla młodzieży

Każdy niesie swój krzyż – nie ma człowieka bez życiowego krzyża problemów, zmartwień, niepewności jutra czy cierpienia… Jednak krzyż codzienny, połączony z krzyżem Jezusa staje się lżejszy… Tę prawdę przypomniała kolejna zaklikowska Droga krzyżowa dla młodzieży.

Rozważania kolejnych stacji drogi Jezusa na Golgotę opisywały współczesne drogi krzyżowe młodych ludzi – rozczarowania, zdrady, nałogi i choroby, a nawet śmierć. Te autentyczne historie uświadomiły obecnej młodzieży, że życie nie jest serialem, lecz często wymaga poświęcenia i cierpliwego zmagania się z codziennością.

Nasze drogi krzyżowe stają się mniej przerażające i beznadziejne, gdy łączone są z drogą krzyżową Jezusa. On zaproszony na “naszą” Golgotę pomaga w trudzie i bierze na siebie nasze ciężary…

Na zakończenie kolejnego nabożeństwa Drogi krzyżowej dla młodzieży nastąpiła adoracja Krzyża, podczas której młodzi ludzie zaprosili Zbawiciela do swoich codziennych dróg krzyżowych, wierząc, że będzie On niezawodnym wsparciem na drodze ku szczęściu – doczesnemu i wiecznemu!

Tegoroczne, reaktywowane po latach, Drogi krzyżowe dla młodzieży pokazały zapotrzebowanie na tego typu nabożeństwa – młodzież lubi i chce się wspólnie modlić!

Obecne młodzieżowe nabożeństwo było ostatnim w tegorocznym Wielkim Poście.             

W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich na Miejską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się po Mszy świętej wieczorowej o godz. 18.00!