«

»

Mar 25

Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 26.03.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Tomasz Paweł Zboch, s. Józefa i Stanisławy, ur. w Radomyślu n/Sanem, zam. tamże z Edytą Magdaleną Bodnar, c. Józefa i Anny, ur. w Kraśniku, zam. Baraki Nowe, par. Zaklików – zapowiedź pierwsza.

2. Wczoraj w sandomierskiej Bazylice katedralnej został otwarty III Synod Diecezji Sandomierskiej. Szczegóły tego wydarzenia znajdują się na diecezjalnej stronie internetowej.

3. Również wczoraj w naszej parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa w wielkopostnych duchowych ćwiczeniach.

4. Dzisiaj o godz. 15.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie odbędzie się promocja książki “Sto lat szkoły w Zaklikowie”. Szczegóły w gablotce parafialnej.

5. Także dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Natomiast po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie z pieśnią wielkopostną w naszym kościele. W spotkaniu zatytułowanym “Getsemani” wystąpią: chór “Gloria”, schola “Cantate Deo”, schola dziecięca “Ignis” oraz Studio Wokalne działające przy GOK-u w Zaklikowie.

6. Od jutra, poniedziałku 27 marca, Msze święte wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00.

7. Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek, 30 marca, pół godziny przede Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 17.30. Zapraszamy!

8. Droga Krzyżowa dla wszystkich – piątek, 31 marca o godz. 17.30, natomiast dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej również w piątek o godz. 19.00.

9. W Pierwszą Sobotę miesiąca kwietnia /01.04./ po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej, natomiast po Mszy świętej wieczornej “Nasz wieczernik” – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Jest to pierwsza niedziela miesiąca kwietnia, stąd też zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja. W miesiącu marcu zostało przekazane na ten cel 540.00 złotych. Bóg zapłać za dar serca!

11. Paniom i Panom pełniącym funkcję Sołtysa w sołectwach należących do parafii św. Anny w Zaklikowie Ksiądz Proboszcz dziękuje za owocne spotkanie dotyczące bieżących spraw oraz planów współdziałania na przyszłość dla dobra egzystencjalnego i duchowego mieszkańców Antoniówki, Ireny, Józefowa, Karkówki, Łysakowa Kolonii, Nowych Baraków, Starych Baraków, Zaklikowa, Zdziechowic Drugich oraz Zdziechowic Pierwszych. Spotkanie to odbyło się w miniony wtorek, 21 marca br..

12. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do czytelnictwa!

13. Informacja P. Burmistrza – szczegóły w gablotce parafialnej.

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 1/ +Mirosław Skoczyński – Zaklików. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie….

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa