«

»

Mar 18

Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 19.03.2017.

1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Dariusz Janik, s. Grażyny i Witolda, ur. w Stalowej Woli, zam. Zdziechowice Drugie z Agnieszką Czerwonka, c. Ewy i Sławomira, ur. w Kraśniku, zam. w parafii Szczecyn – zapowiedź druga.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wielkopostnej!

3. Liturgiczna Uroczystość świętego Józefa została przeniesiona na dzień jutrzejszy. Zapraszamy na Mszę świętą wieczorną wszystkie Solenizantki i Solenizantów. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci św. Józefa

4. Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek, 23 marca, o godz. 16.30. Zapraszamy!

5. Droga Krzyżowa dla wszystkich – piątek, 24 marca o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej również w piątek o godz. 18.00.

6. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Duchową adopcję rozpoczynamy od złożenia przyrzeczenia i realizujemy przez 9 miesięcy poprzez osobistą modlitwę o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Szczegóły dotyczące Duchowej Adopcji znajdziemy na folderach, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Uroczyste złożenie przyrzeczeń będzie miało miejsce podczas Mszy świętej na rozpoczęcie Rekolekcji parafialnych – sobota godz. 17.00. Szczegółowy plan Rekolekcji znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

7. Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno-formacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 marca, po Mszy świętej o godz. 9.00.

8. Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza w dniu 26 marca, tj. w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej wieczornej na spotkanie z pieśnią wielkopostną w naszym kościele. W spotkaniu zatytułowanym “Getsemani” wystąpią: chór “Gloria”, schola “Cantate Deo”, schola dziecięca “Ignis” oraz Studio Wokalne działające przy GOK w Zaklikowie.

9. W związku z planami reaktywacji harcerstwa przy naszej parafii, chcemy przystosować jedno z pomieszczeń starej plebanii – Oratorium św. Wojciecha – na harcówkę, miejsce zbiórek zuchów i harcerzy. Osoby chętne do pomocy, zwłaszcza Rodziców przyszłych zuchów i harcerzy, zapraszamy do współpracy w tym dziele. Wszystkich zainteresowanych tą sprawą prosimy o kontakt z księdzem Kamilem lub księdzem proboszczem.

10. Z radością informujemy, że w miniony wtorek w naszej parafii rozpoczęła działalność formacyjną Rodzina Serca Jezusowego, do której może należeć każdy czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania Rodziny Serca Jezusowego będą się odbywały w Pierwsze Piątki miesiąca po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy!

11. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 1/ +Waldemar Wilczek – Zaklików 2/ + Czesława Igras – Zdziechowice Drugie, 3/ +Witold Pietras – Józefów. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa