«

»

Mar 11

Zaklikowski duch Fair Play – Dekanalny Turniej Ministrantów w Tenisie Stołowym

Każdego roku ministranci z okolicznych parafii, które tworzą dekanat Zaklików, rozgrywają turniej sportowy w tenisie stołowym. Tegoroczne rozgrywki odbyły się w sobotę 11 marca na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie.

Turniej obejmował trzy kategorie wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Grupę kilkudziesięciu ministrantów – sportowców oraz ich Księży opiekunów przywitał zaklikowski Proboszcz Ks. Michał Mierzwa, przywołując sentencję Św. Ks. Jana Bosko – wychowawcy młodzieży: “Gdzie jest boisko, tam nie ma złego ducha, a gdzie nie ma boiska, tam zły duch ma pole do działania”. Życzył wszystkim, aby to spotkanie i rywalizacja sportowa w duchu Fair Play przyniosła wiele dobra i uśmiechu. Wspólną modlitwę poprowadził Ks. Wicedziekan Stanisław Rząsa – Proboszcz z Dąbrowy Olbięckiej.

Kilkugodzinna rywalizacja pokazała ministranckiego ducha pozytywnej walki i wytrwałości w dążeniu do celu. Żaden z zawodników ani na chwilę nie zapomniał o regułach Fair Play – mecze były pełne życzliwości i uśmiechu.

Po zakończeniu turnieju każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, zaś ci, którzy “wskoczyli” na podium w swoich kategoriach – dodatkowo zdobyli puchar.

Do finałowych rozgrywek na gruncie diecezjalnym awansowali zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych: Patryk Zboch z parafii Borów (szkoła podstawowa), Michał Hyjek z parafii Gościeradów (gimnazjum) i Patryk Rafalski z parafii Lipa (szkoła ponadgimnazjalna).

Reprezentacja naszej parafii wystąpiła składzie:                                                                           Jakub Rogoża i Jakub Szczółko (szkoła podstawowa) oraz Jakub Sulowski i Dominik Czajka (gimnazjum).                                                                                                                            Godnie reprezentowali Zaklików i zajęli wysokie miejsca tuż za podium, czego im gratulujemy!